Share/Save/Bookmark

کد مطلب :75037
تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 عقرب 1398 ساعت : 15:27:46

نماینده مجلس: قیصاری با زورگویی زمین‌های مردم را غصب می‌کند

 یک عضو مجلس نمایندگان می‌گوید که نظام‌الدین قیصاری با 250 تن از نیروهای تحت امرش در ولایت بلخ با زورگویی زمین‌های مردم را غصب می‌کند.
 
رئیس عبدالخالق نماینده مردم بلخ در نشست عمومی امروز (چهارشنبه 15 عقرب) مجلس نمایندگان گفت که نظام‌الدین قیصاری با توذیع سلاح در حال سربازگیری در بلخ می‌باشد.
 
عبدالخالق اضافه کرد که قیصاری پس از رهایی از بند امنیت ملی به بلخ تشریف آورده و به زور نیروهای زمین‌های مردم را غصب می‌کند.
 
"قیصاری روی زمین‌های مردم عکس خود را نصب می‌کند و می‌گوید این زمین خودم است، چند روز پیش با فرهاد عظیمی نماینده پیشین بلخ درگیر شد و به زور زمین‌های او را غصب کرد".

براساس گفته‌های رئیس عبدالخالق؛ برخی‌ها در صدد اند تا به کمک قیصاری و طالبان انتقام بیست سال آرامی در بلخ را بگیرند و مردم آن را آواره بسازند.
 
او خاطر نشان کرد که قیصاری خانه به خانه مردم سر می‌زند و برای آنان سلاح توذیع می‌کند.
 
در همین حال میر رحمان رحمانی رئیس مجلس نمایندگان به کمیسیون امنیت داخلی مجلس دستور داد تا قضیه را بررسی کرده و بعد از اتمام در مجلس شریک کند.
 
نظام‌الدین قیصاری از فرماندهان حزب جنبش و نمایندۀ خاص جنرال عبدالرشید دوستم معاون نخست ریاست جمهوری در امور نیروهای خیزش مردمی در ولايت فاریاب و فرمانده پولیس ولسوالی قیصار این ولایت، در تاریخ ١١ سرطان سال گذشته در شهر میمنه مرکز ولايت فارياب به دلیل درگیری و تهدید مقامات ارشد امنیتی در یک جلسه امنیتی از سوی کماندوهای ارتش دستگیر و به کابل انتقال یافت و از آنجا دوسیه‌اش به ریاست 40 امنیت ملی منتقل شد.
 
پس از بازداشت قیصاری از سوی کماندوهای ارتش، در 21 ولایت کشور به منظور رهایی وی تظاهرات آغاز گردید. این امر موجب شد تا جنرال عبدالرشید دوستم از ترکیه به کابل بیاید و در بین هوادارانش وعده دهد که قیصاری را آزاد می‌کند.

پس از مدتی قیصاری از بند ریاست امنیت ملی رها شد و تنها اجازه داشت در کابل بماند و اجازۀ بیرون رفتن از پایتخت تا زمانی که دوسیۀ وی به صورت جدی بررسی شود را نداشت.

قیصاری بعد از مدت‌ها در زمان کارزارهای انتخاباتی سال 1398 در حالی که با وی ده‌ها موتر زرهی و ده‌ها میل سلاح بود از کابل به مزارشریف رفت اما هیچ کس نمی‌داند که این موترهای زرهی و سلاح‌ها را چه کسانی به نظام‌الدین قیصاری داده بودند!.

از سویی پس از چند ماه رابطۀ قیصاری با رهبر سابقش جنرال دوستم نیز تیره شد. وی خود را به جای دوستم رهبر حزب جنبش معرفی کرد. قیصاری فعلاً در مزارشریف دفتر سیاسی دارد و دست به فعالیت‌های سیاسی زده است. قیصاری روزانه با ده‌ها تن دیدار می‌کند و چندین بار خارجی‌ها نزد وی آمده‌اند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد