Share/Save/Bookmark

کد مطلب :75166
تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 عقرب 1398 ساعت : 10:52:51

«بیش از ۵۰۰ دانش‌آموز پسر در لوگر مورد بدرفتاری جنسی قرار گرفته‌اند»

روزنامه گاردین گزارش داده است که ۵۴۶ کودک پسر در شش مکتب در ولایت لوگر از سوی حلقه‌ای متشکل از آموزگاران، دانش‌آموزان مسن‌تر و افراد قدرتمند، مورد بدرفتاری جنسی قرار گرفته‌اند.

در گزارش آمده است که برخی از قربانیان پس از آنکه ویدیوهای‌شان در فیسبوک منتشر شده‌، کشته شده‌اند.

بر اساس این گزارش پنج خانواده پس از آنکه چهره‌ پسران‌شان را در ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی دیده، پسرشان را کشته‌اند: «دو کودک بین ۱۳ تا ۱۵ ساله هفته‌ی گذشته کشته شدند. هنوز مشخص نشده که آنان از سوی کی کشته شده‌اند.»

تمیم (نام مستعار) پارسال از صحنه‌ی که سرمعلم‌ مکتبش از او تقاضای رابطه‌ی جنسی کرده، ویدیو گرفته است: «او به من گفت که مرا دوست دارد و می‌خواهد با من سکس کند. تا ویدیو را نشان نداده بودم، والدینم باور نمی‌کردند.»

در این گزارش از قول دانش‌آموزان آمده است که سرمعلم در کتابخانه‌ی مکتب یک اتاق شخصی داشته که روزانه پس از رخصتی و در پایان هفته‌ در آنجا از دانش‌ آموزان سواستفاده‌ی جنسی می‌کرده است.

در این گزارش به نقل از تمیم آمده است، هرچند مدیر از مقامش برکنار شده، اما او فعلا در وزارت معارف استخدام شده است.

داوود (نام مستعار) دانش‌آموز دیگری است که گفته است معلمش از او خواسته که یا به سکس با او تن بدهد یا در امتحان ناکام می‌شود.

در گزارش گاردین آمده است که نهادهای جامعه مدنی، جوانان لوگر و موئسسات اجتماعی پس از کشف بیش از ۱۰۰ ویدیو در شبکه‌های اجتماعی از سوءاستفاده‌ی جنسی از کودکان در این مکاتب، وسعت این سوءاستفاده‌ را آشکار کردند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد