Share/Save/Bookmark

کد مطلب :75716
تاریخ انتشار : يکشنبه 24 قوس 1398 ساعت : 18:05:25

سخنان توهین آمیز سلطانزوی نشان از جهل او است

وقتی سخنان توهین‌ آمیز سلطانزوی را در نشست کمیسیون انتخابات، شکایت‌ های انتخاباتی و نمایندگان احزاب سیاسی شنیدم واقعا متعجب شدم.

سلطانزوی که خود دچار افت اخلاقی فاحش است و در نفاق‌ افکنی و توهین به هویت‌ های قومی و گروه های سیاسی شهرت جهانی دارد. او با جرات ناشی از نافهمی می‌خواهد بر دیگران درس ادب و اخلاق یاد دهد.

باری در جایی از یک دانشمند خوانده بودم که گفته بود: «بزرگی فرد به تعداد کتاب‌ های خوانده شده اش است نه در لباس‌ های کهنه کرده اش». سلطانزوی یکی از کسانی است که هنوز انتظار دارد مردم به نسبت لباس‌ های کهنه کردگی و بروت‌ های بلندش او را احترام کنند در حالیکه جنابعالی در نزد مردم افغانستان به گذشته سیاه و به یک نفاق‌ افکن منفور زبانزد خاص و عام است.

او بزرگمرد که مورد هجوم سخنان غیراخلاقی و رکیک سلطانزوی زیر نام «دهنت هنوز بوی شیر می‌ دهد» قرار گرفت نزد ما قهرمان است، سنگینترین پاسخ او قهرمان همان بود که در مقابل سلطانزوی گفت: «من دارای دو مدرک ماستری هستم». این سخن بیانگر آن است که دیگر علم جای جهل و نفاق را گرفته است، نسل جوان افغانستان دیگر از اولین افتخار که یاد می‌ کنند افتخار دستاوردهای تحصیلی و علمی است نه یاد از مال و منال و اشرافیت قومی و مذهبی و مثل آنها.


  عصمت الله راغب

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد