Share/Save/Bookmark

کد مطلب :76286
تاریخ انتشار : يکشنبه 22 جدي 1398 ساعت : 17:54:23
فیلم؛

مراسم گرامیداشت از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای همرزمش در حسینیه هراتی ها در مشهد مقدس

مهاجرین افغانستانی مقیم مشهد مقدس،  روز جمعه 20 جدی، از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای همرزم ایشان در محفلی باشکوه در حسینیه هراتی ها تجلیل به عمل آوردند.

در این مراسم حفیظ الله سلطانی؛ یکی از شخصیت های اهل سنت مقیم شهر مشهد طی سخنانی گفت: شهید سردار سلیمانی چه خوب در جهان اسلام درخشید، وجای افتخار است که در راه آزادگی گام برداشت و برای آزادی قدس به شهادت رسید.

او با اشاره به مراسم تشییع باشکوه این شخصیت بزرگ گفت: چهاردهه مشکلات و معضلات مهاجرین بر دوش سلیمانی ها بود و امروز ما کوچک ترین کاری که کردیم این بود که این جا جمع شویم و اندوه و غم خود را با ملت ایران شریک بسازیم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و اشخاصی مثل سردار سلیمانی سهم بزرگی در جهاد افغانستان داشتند، تصریح کرد: اگر همچون سردارسلیمانی ها نمی بود ، هیچ زمانی پیروزی در مقابل  ابرقدرت جهان که با تمام نیروهایش به افغانستان حمله ور شده بود، امکان پذیر نبود،  این شخصیت ها گام به گام با بزرگان جهاد و مقاومت در جبهه ها حرکت می کردند.

این شخصیت جهادی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: اگر امروز بخواهیم از شخصیت های ایرانی که حامی جهاد مردم افغانستان بودند، تجلیل و گرامیداشت به عمل آوریم،  در داخل کشور، ما را به عنوان جاسوس و مزدور می نامند، ولی جای تعجب است که اگر به آمریکایی ها خدمت کنیم ما را قهرمان ملی می گویند.

او با اشاره به یکی بودن فرهنگ، تاریخ و دین مردم افغانستان و ایران، بیان کرد: متاسفانه امروز دولت مردان ما همیشه نسبت به این ملت قدرنشناسی کرده اند ؛چهار دهه  بیشترین بارِ هزینه های جانبی و غیر جانبی ، چه از لحاظ دیپلماسی و چه از لحاظ تعلیمی ما را در ایران متحمل شده اند.

سلطانی با توجه به مطلب فوق گفت: سال 1367 یا 66 بود که ما از طریق اخبار می شنیدیم ،اتحادیه شوروی به حضرت امام خمینی ره می گفت که شما اگر از افغان ها و مجاهدین افغانستان حمایتی نداشته باشید ما به عراق اسکات نمی دهیم ، ولی امام خمینی گفت ما یک لحظه از پشتیبانی ملت مجاهد افغانستان دست بر نمی داریم و برنداشتند.

وی در پایان صحبت های خود گفت:در زودترین فرصت آمریکای جنایت کار اسرائیل از روی جهان محو می شود و در حال حاضر هم این ها رو به افول هستند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد