Share/Save/Bookmark

کد مطلب :76422
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 جدي 1398 ساعت : 09:16:16

سلیم شاهین هنرپیشه افغان به اتهام باج‌گیری از یک دختر به دو سال زندان محکوم شد

مقام ها در دادستانی کل می گویند که سلیم شاهین هنرپیشه و فیلم ساز افغانی را به اتهام باج گیری از یک دختر به دو سال زندان محکوم کرده است.
 
جمشید رسولی سخنگوی دادستانی کل به رسانه‌ها گفته است که سلیم شاهین دختری را تهدید کرده بود که اگر به او پول ندهد، فیلمش را در رسانه های اجتماعی نشر خواهد کرد.
 
رسولی گفته است که این خانم از شاهین شکایت کرده که از این فیلم سوء استفاده و باج‌گیری می‌کند و در صورت عدم پرداخت پول از جانب دختر، این فیلم را در شبکه‌های اجتماعی منتشر خواهد کرد ‌که این مسئله مطابق کد جزای افغانستان به عنوان باج‌گیری سایبری محسوب شده و شاهین باالفعل گرفتار شد.
 
اما سلیم شاهین گفته است که این فیلم را از طریق یک شرکت که از ساختن چنین کلیپ‌های تصویری پول دریافت می کند، درست کرده است و در قبال آن از آن دختر دوصدهزار افغانی پول خواسته و اتهام باج‌گیری از این دختر یک توطئه است.
 
آقای شاهین سه ماه قبل به دنبال حکم محکمه ابتدائیه زمانی که می‌خواست برای اشتراک در یک برنامه سینمایی به هندوستان برود، از میدان هوایی کابل بازداشت شد و هم اکنون نیز در زندان به سر می برد.
 
این فیلم‌ساز افغان به رادیو آزادی گفته است که بعد از رفتن به زندان چندین فیلم سینمایی او ناتمام باقی مانده و ممکن پس از رهایی، دیگر در سینما کار نکند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد