Share/Save/Bookmark

کد مطلب :76432
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 جدي 1398 ساعت : 15:58:25

انتقاد مردم از مسئولین امنیتی به خاطر قتل‌های زنجیره‌ای اخیر کابل

با وجود راه اندازی عملیات برای کاهش جرایم در شهر کابل اما قتل های پی هم در این شهر ادامه دارد و شب گذشته چند مورد قتل های بیرحمانه در مربوطات حوزه های سیزدهم، هجدهم و هفتم شهر کابل صورت گرفته و با این حال مردم می گویند که وزارت داخله به جای حرکات نمایشی جلو قتل های زنجیره ای را به صورت جدی بگیرد.

جرایم جنایی در پایتخت کشور پس از راه اندازی عملیات از سوی وزارت امور داخله با کمی کاهش در تازه ترین مورد بار دیگر چند خانواده را به گیلم غم نشاند
در تازه ترین موارد شب گذشته در مربوطات حوزه هفتم شهر کابل اعضای یک خانواده چهار نفری توسط افراد ناشناس با سلاح سرد (تیشه) به قتل رسیدند همچنان یک جوان که در فارم مرغ داری در غرب کابل مشغول به کار بود توسط دزدان مسلح با ضرب گلوله کشته شده است.
از سوی هم شب گذشته یک جوان دیگر در ناحیه هجدهم شهر کابل توسط دزدان مسلح به قتل رسیده است.

پیش از این وزارت امور داخله به باشندگان پایتخت اطمینان داده بود که بخاطر کاهش جرایم تمام ارگان های کشفی و استخاباراتی آن فعال و گزمه های آنان به طور بیست و چهار ساعته فعال خواهد بود.

دیده می شود عملیات های که از سوی وزارت امور داخله برای کاهش جرایم در پایتخت کشور راه اندازی شده بود نتیجه ای نداده است.

باشندگان پایختت راه اندازی عملیات برای کاهش جرایم از سوی وزارت داخله را نمایشی دانسته می گویند مردم به خاطر آرام از خانه های شان بیرون رفته نمی توانند.

باشنده گان کابل می گویند که خواست مردم کابل از مسئولین امنیتی کشور این است تا بجای حرکت های نمایشی جدا وارد عمل شوند و امنیت را به کابل بازگردانند.

باشنده گان کابل می گویند که متاسفانه مسئولین امنیتی کشور فقط پس از اعتراض های مردم اقدام می کنند. آن هم اقدام نمایشی. برخی از مردم اعتراض دارند که نیرو های امنیتی هر بی گناهی را به جرم دزدی دستگیر می کند که این عمل از سوی نیرو های امنیتی می تواند اعتماد مردم نسبت به آنها را کاهش دهد.  

آنها می گویند: امروزه در شهر کابل وقتی از خانه بیرون می شویم واقعا نمیدانیم که زنده به خانه بر میگردیم یا خیر. این وضعیت برای شهروندان پایتخت کشور بسیار نگران کننده است و نهاد های امنیتی کشور باید سریعاً برای حفظ جان مردم دست به کار شوند.

در همین حال فردوس فرامرز سخنگوی پولیس کابل بیان کرد: بررسی روی قضیه که شب گذشته در مربوطات حوزه هفتم اتفاق افتاد و چند نفر ار اعضای یک خانواده به قتل رسیده آغاز شده و به زودی جزئیات را به رسانه ها شریک می سازیم.

آقای فرامرز اضافه کرد: انگیزه قتل در یک فارم مرغداری در ناحیه هژدهم شهر کابل نا هنوز مشخص نشده و این کار موضوع دزدی نبوده بلکه چیزی به سرقت برده نشده است، پنج تن در آن فارم بوده و یک نفر را به قتل رسانده و از ساحه فرار کرده و در آن قسمت هم به زودترین قرصت عاملین آن قضیه گرفتار خواهد شد.

سخنگوی پولیس کابل گفت: جرایم یک پدیده اجتماعی است نمی توانیم بگوییم که هیچ جرمی رخ نمی دهتد ما در یک ماه گذشته با عملیات های پی هم که داشتیم به تعداد 226 تن را در پیوند به قضایایی مختلف در پایتخت دستگیر کرده ایم و دوسیه های شان روانه ارگان های عدلی و قضایی شده است.

وی اضافه کرد: در بخش ها تهدید خانم ها، اقدام به قتل، لت و کوب، فریبکاری و اخلال نظم عامه 35 نفر در یک ماه گذشته گرفتار شده است و 16 میل سلاح مختلف النوع به دست پولیس آمده است وسایط بدون نمر پلیت و فاقد اسناد نیز جمع آوری شده است.

به گفته وی: از خیلی قضایا وقائیه شده قبل از این که اتفاق بی افتد اشخاص و افراد دستگیر شده است ولی حوادث که روز گذشته اتفاق افتاده است به شکل جدی بررسی روی آنها آغاز شده است.

سخنگوی پولیس کابل خاطرنشان ساخت: تعداد زیادی از مظنونین که در پیوند به جرایم جنایی بازداشت شده اند آنها زیر سن 18 سال هستند و یکی از مشکلات عمده ای است که در اجتماع ما به آن سردچار هستیم.

وزارت امور داخله از یک ماه به این سو مبارزه برای کاهش جرایم در پایتخت کشور را آغاز نموده است به گفته آنان تا هنوز در بخش های مختلف دست آورد های خوبی داشته اند اما مردم از کار کرد وزارت امور داخله در زمینه کاهش جرایم جنایی در پایتخت راضی نیستند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد