Share/Save/Bookmark

کد مطلب :77834
تاریخ انتشار : دوشنبه 11 حمل 1399 ساعت : 17:04:31

اعلام آمادگی جامعه‌ متخصصین و پزشکان و پرستاران مهاجر مقیم ایران برای ارائه خدمات درمانی در اقصی نقاط افغانستان

جامعه‌ متخصصین و پزشکان و پرستاران مهاجر مقیم ایران برای ارائه خدمات درمانی به شهروندان کشور در اقصی نقاط افغانستان اعلام آمادگی کرده و از مسئولین افغانستان و ایران خواسته تمهیدات لازم را دراختیار این متخصصین قرار دهند
 
جامعه‌ متخصصین و پزشکان و پرستاران مهاجر مقیم ایران در این بیانیه خود، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در تمام دنیا و اعلام حالت اضطرار ملی و قرنطینه بعضی از کشورها، خاطرنشان کرده است: "این بیماری بدور از جناح‌های سیاسی، مذهبی، قومی و نژادی همه مردم را مبتلا خواهد کرد؛ لذا برای با مقابله با آن نیاز به همبستگی ملی، وحدت، انسجام و همکاری‌های همه جانبه‌ بین‌المللی و همراهی ملت شریف و هموطنان عزیز افغانستانی است".
 
جامعه‌ متخصصین و پزشکان و پرستاران مهاجر مقیم ایران ضمن اعلام آمادگی و همبستگی کامل، وظیفه‌ اخلاقی و انسانی و دینی خود دانسته که با تمام توان و قدرت در این برهه‌ زمانی حساس ، کنار هموطنان و ملت شریف افغاستان بوده و با این ویروس عالم‌گیر مقابله نماید.
 
از این‌رو، تعداد کثیری از متخصصین در امور پزشکی اعم از پزشکان، پرستاران و متخصصین قابلگی و سایر رشته‌های مربوط به صحت، به صورت داوطلبانه در قالب فراخوان ریاست جمهموری و وزارت صحت افغانستان، اعلام آمادگی کردند تا به هموطنان خودشان در اقصی نقاط افغانستان خدمت نمایند.
 
جامعه‌ متخصصین و پزشکان و پرستاران مهاجر مقیم ایران از دولت و مسئولین افغانستان  تقاضا کرده تا  تمهیدات لازم برای حضور هرچه سریعتر و بهتر این خدمت‌گزاران فراهم شود.
 
این جامعه ضمن تشکر از دولت و مسئولین جمهوری اسلامی ایران، بابت درمان مهاجرین افغانستانی در ایران و این‌که مانند شهروندان ایرانی؛ بدون تبعیض و تفاوت رسیدگی کردند و جویای احوال بزرگان و هنرمندان افغانستانی بودند، تقاضا کرده تا شرایط و تسهیلات ویژه را برای خروج و بازگشت متخصصین به کشور افغانستان فراهم نمایند.
 
جامعه‌ متخصصین و پزشکان و پرستاران مهاجر مقیم ایران از جامعه‌ جهانی، سازمان‌های بین‌المللی و سازمان‌های خیریه و مردم نهاد تقاضا کرده تا به کمک ملت شریف و مظلوم افغاستان بشتابند و در راه مبارزه با این بیماری، همکاری و مشارکت کنند.
 
این جامعه در پایان آمادگی کامل خود را جهت خدمت‌رسانی به هموطنان افغانستانی اعلام کرده و تأکید نموده که با اتحاد، همبستگی و انسجام ملی، با همت و یک‌دلی در برابر این معضل جهانی(ویروس کرونا) پیروز خواهیم شد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد