Share/Save/Bookmark

کد مطلب :77909
تاریخ انتشار : پنج شنبه 14 حمل 1399 ساعت : 12:05:39

شانزده پزشک و پرستار در هرات نیز به کرونا مبتلا شده‌اند

مقام‌های بهداشتی ولایت هرات، تأیید می‌کنند که شانزده تن از پزشکان و پرستاران در این ولایت به بیماری کووید نوزده مبتلا شده‌اند.
این مقام‌ها می‌گویند که این پزشکان و پرستاران هنگامی درمان بیماران کووید نزده به این بیماری مبتلا شده‌اند
به گزارش طلوع، محمد عارف جلالی، سرطبیب شفاخانۀ حوزوی هرات می‌گوید که شماری از این پزشکان و پرستاران در انزوای خانگی قرار گرفته‌اند و برخی دیگر شان در شفاخانه زیر درمان هستند.

شماری از پزشکان در هرات، علت مبتلاشدن همکاران شان را به بیماری کووید نوزده، نبود امکانات ایمنی در شفاخانۀ ویژه بیماران کووید نوزده در این ولایت می‌دانند.
فریبا امیری، پزشک در هرات گفت: «از همکاران ما شش نفر که در بخش اطفال کار می‌کردند، به بیماری کووید نزده مبتلا هستند که در بخش تجرید شفاخنه بستر استند. امکانات ما زیر صفر است و تمام امکاناتی را که ما درایم تنها دستکش و ماسک است.»

شماری از نمایندگان هرات در شورای ملی و شورای ولایتی، مبتلا شدن پزشکان و پرستاران را به بیماری کووید نزده فاجعه بار می‌دانند.
سید عظیم کبرزانی، نمایندۀ هرات در مجلس نمایندگان بیان داشت: «مصیب بسیار کلان خواهد شد اگر پزشکان ما مصاب به بیماری شوند و اکنون مهم است که اولویت به حراست از پزشکان باشد.»

بربنیاد گفته‌های مسؤولان شفاخانۀ حوزوی هرات، بیش از صد تن از کارمندان این شفاخانه که شامل پزشکان، پرستاران و دیگر کارمندان می‌شوند مشکوک به داشتن ویروس کرونا هستند. به گفتۀ آنان، آزمایش‌های این کارمندان در آزمایشگاه این شفاخانه زیر بررسی استند و در روزهای آینده مشخص خواهد شد که چه شمار از این کارمندان بهداشتی دچار به بیماری کوید نوزده هستند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد