Share/Save/Bookmark

کد مطلب :78681
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 ثور 1399 ساعت : 17:34:23

وضعیت اردوگاه های پناهجویان در یونان شرم آور است

گیرد مولر، وزیر کمک های انکشافی آلمان فدرال، گفته است که وضع اردوگاه های پناهجویان در یونان برای اروپا شرم آور است. ده کشور اروپایی بر سر انتقال ۱۶۰۰ پناهجو از این اردوگاه ها توافق کرده اند.
به گزارش دویچه وله، گیرد مولر، وزیر کمک های انکشافی آلمان فدرال در مصاحبه با روزنامه «راینشه پست» گفته است که او خودش از کمپ موریا در جزیره لیسبوس یونان دیدار کرده و دیده است که «در اردوگاهی که برای ۳۰۰۰ تن در نظر گرفته شده است، حدود ۲۰ هزار پناهجو در فضای تنگ زندگی می کنند.»‌

به گفته او، واحدهای کوچکتری باید ایجاد می شد تا این پناهجویان ر مطابق استندردهای های ملل متحد و با حفظ حرمت بشری شان زندگی می کردند.
او افزوده است: «ما باید به تمام انسان هایی که در این اردوگاه ها زندگی می کنند، کمک کنیم. به نظر من خیلی شرم آور است که ببینیم آنان تحت چه شرایطی زندگی می کنند و آن را بپذیریم.»
مولر با توجه به ۴۷ کودک و نوجوانی که از جمع ۳۵۰ پناهجوی پذیرفته شده به آلمان منتقل شده اند، افزود: «با انتقال این اطفال معضل حل نشده است.»

نخستین گروه ۴۷ نفری اطفال پناهجو در ماه اپریل از یونان به آلمان منتقل شدند. این اطفال و نوجوانان بدون سرپرست که نخست به ایالت نیدرزاکسن آورده شدند، قبل از آن در اردوگاه های مختلف جزایر لیسبوس، ساموس و خیوس یونان زندگی می کردند. این اطفال از کشورهای افغانستان، سوریه و ایریتریا می باشند.

ده کشور عضو اتحادیه اروپا پذیرفته اند که مجموعاً ۱۶۰۰ پناهجو به ویژه افراد نیازمند به کمک به شمول اطفال را از کمپ های یونان به کشورهای خود منتقل می کنند. به دلیل پاندمی کرونا، برنامه انتقال این افراد به کشورهای اروپایی به تعویق افتاده است.


  دویچه وله

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد