Share/Save/Bookmark

کد مطلب :78830
تاریخ انتشار : يکشنبه 28 ثور 1399 ساعت : 22:53:57
علمای دینی در غزنی:

وحدتِ مسلمین پیش‌شرط آزادی قدس؛ همه در مقابل اسرائیل یک‌صدا شوند

تعدادی از علمای دین در ولایت غزنی تاکید دارند که برای رهایی قدس از چنگال صهیونیزم نیاز به وحدت و یکپارچگی مسلمین است و باید همه یک‌صدا در پی آزادی قدس حرکت کنیم.

مولوی حاجی محمد، یکی از علمای دینی در ولایت غزنی در مورد راهکارها برای آزادی قدس به خبرنگار آوا می‌گوید که بدون وحدت و یک‌پارچگی مسلمین آزادی قدس ممکن نیست، پس لازم است که همه مسلمانان جهان یک‌صدا برای رهایی قدس از چنگال صهیونیزم عمل کنند.

این عالم دین افزود که قدس قبله‌ی اول مسلمین و قابل قدر برای همه‌ی ما می‌باشد و آزادی قدس آرزوی هر مسلمانی است.

به گفته وی، ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تلاش کرد که با اعلام قدس به عنوان پایتخت اسرائیل و یهود، مسلمانان را از آزادی آن ناامید کند، اما مسلمانان ناامید نشده‌اند و در تلاش آزادی آن بوده و هستند و ان شاءالله روزی آزاد هم خواهد شد.

در همین حال حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقای اصغری، رئیس شورای علمای شیعه ولایت غزنی نیز با تایید سخنان مولوی حاجی افزود؛ اگر مسلمانان می‌خواهند که عزت داشته باشند و دیگر به مقدسات آنان توهین نشود و در چنگال صهیونیزم نباشند، باید وحدت عملی داشته باشند و از اختلاف دوری کنند.

این عالم دین افزود که اگر کشورها و مردم مسلمان اتحاد داشته باشند، هیچ قدرتی حریف اسلام نخواهد شد و همه مقدسات در اختیار خود ما قرار خواهد گرفت.

به گفته وی امام خمینی (ره) بیدارگر بزرگ در جهان اسلام نیز وحدت را رمز پیروزی در برابر دشمنان اسلام می‌دانست و خواهان وحدت و یکپارچگی امت اسلامی بود و به همین منظور آن شخصیت عزیز روزی را برای وحدت مسلمین و بازگشت امید به عنوان روز قدس نام‌گذاری کرد تا در این روز مسلمانان با اعتراضات خود لرزه به اندام دشمنان اسلام اندازند و به آنان بفهمانند که مسلمین قدس را فراموش نکرده‌اند و روزی آن را آزاد خواهند کرد.

این عالم دین از همه مسلمین خواست که روز قدس را زنده و گرامی دارند و اجازه ندهند که قدس فراموش شود.

گفتنی است که امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نام‌گذاری کرده و بعد از آن همه ساله مسلمانان در سراسر جهان در این روز به جاده‌ها سرازیر شده و خواهان پایان اشغال قدس می‌شوند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد