Share/Save/Bookmark

کد مطلب :78863
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 ثور 1399 ساعت : 15:09:23

رهبر سابق جهادی کشور خواستار توجه ویژه رسانه‌ها به روز قدس شد

یکی از رهبران جهادی همزمان با نزدیک شدن به روز جهانی قدس گفت که رسانه‌های اسلامی نباید نسبت به این روز ساکت باشند و در رابطه با روز جهانی قدس برنامه‌های ویژه داشته باشند تا این روز تاریخی به فراموشی سپرده نشود.

 سیدهادی هادی یکی از رهبران جهادی به خبرگزاری آوا گفت که شکست عرب در برابر اسرائیل، سستی و بی‌مهری‌های کشورهای عربی به بهانه عربیت و مخالفت با سایر ملل مسلمان جهان، وضعیتی را خلق کرد که متاسفانه تا امروز شاهد مصیبت‌های سنگین در کشورهای اسلامی هستیم.
 
او گفت که سوریه چندین سال است که در آتش می‌سوزد، یمن تباه شد، امارات و سعودی نیز هزینه‌های سنگین جنگ را می‌پردازند.
 
این رهبر جهادی افزود: که امام خمینی روز جهانی قدس را تحت عنوان دفاع ازمظلوم و سرزمین فلسطین بنیان نهاد، چون از بی‌کفایتی زمام‌داران عرب آگاه بود و از پراکندگی‌های دنیای اسلام در آینده احساس خطر داشت و درک کرده بود که اگر محوریت واحد ایجاد نشود و پدیده‌ای به عنوان نقطه مشترک برجسته نشود، وضعیت اسلام با دست اندازی‌های بی‌امان دشمنان اسلام و استکبار جهانی هر روز بدتر خواهد شد.
 
او تاکید کرد که امام خمینی نه به عنوان رهبر سیاسی یک کشور، بلکه به عنوان یک مرجع و مجتهد که در فرهنگ جامعه شیعی بالاترین مقام دینی، اعتقادی و مدیریتی را بعد از ائمه دارد، دست به چنین ابتکاری زد که تا امروز کشورهای اسلامی را از آسیب‎ها بسیاری نجات داده است.
 
به باورهادی، این نوع نگاه به روز جهانی قدس که چهل سال مرگ بر اسرائیل و زنده باد فلسطین نتیجه و پیامدی نداشته، اشتباه است، بلکه در حقیقت این شعارها باعث هماهنگی، وحدت و اظهار محبت‌های زیادی بین مسلمانان شده است.
 
او افزود: حتی در بسیاری از کشورهای اروپایی و امریکایی نیز روز قدس به عنوان روز مقدس و وحدت آفرین شناخته شده و درعین حال باعث دلگرمی مردم فلسطین که در خط اول دفاع از سرزمین انبیا قرار دارند، گردیده است.
 
وی عنوان کرد که شعار روز قدس یک شعار عاری از محتوا نیست بلکه شعار وحدت طلبی و احساس مسئولیت در برابر فریاد مظلومین است.
 
او تصریح کرد که همین شعارهای روز جهانی قدس بود که از عملی شدن معامله قرن جلوگیری کرد و خیلی از کشورهای جهان حتی غربی‌ها این معامله را غیرمنطقی و یک‌جانبه خواندند و نیز عامل وحدت بسیاری از کشورها و همچنین محکومیت تصمیم ترامپ شد.
 
آقای هادی افزود که چهل سال تلاش مسلمانان برای زنده نگه داشتن روز قدس، سبب شد که آگاهی بیشتر شود و جامعه جهانی درک کند که یک عده از مردم دنیا واقعاً مظلوم واقع شدند و هر روز مورد تجاوز قرار می‌گیرند.
 
این عالم دینی اظهار داشت که هر چند امسال ویروس کرونا دست مردم را از تجمعات کوتاه کرده، اما در عین حال می‌توان روز قدس را در قالب‎های دیگری گرامی داشت.
 
وی تاکید کرد که در شرایط کرونایی لازم نیست که به خاطر روز قدس، تجمعاتی صورت بگیرد که باعث انتشار این بیماری شود، اما در هیچ شرایطی روز جهانی قدس نباید فراموش شود و هرکس به اندازه توان خود از راه های مختلف این روز حیاتی و وحدت آفرین را تجلیل و تبلیغ کند.
 
او از رسانه‌های اسلامی خواست که ساکت نباشند و در رابطه با روز جهانی قدس برنامه های ویژه داشته باشند تا از یکسو این روز به فراموشی سپرده نشود و از طرف دیگر مردم فلسطین احساس دلگرمی کنند که مسلمانان جهان درهیچ شرایطی آنان را تنها نمی‌گذارند و همچنان فریادهای کوبنده دفاع از قدس ادامه دارد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد