Share/Save/Bookmark

کد مطلب :79128
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 جوزا 1399 ساعت : 16:48:33
دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان:

انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، عظمت اسلام را آشکار کرد

آگاهان می‌گویند که انقلاب اسلامی به رهبری امام، نعمت بزرگ الهی بود که در پی آن معادلات سیاسی در سطح دنیا تغییر کرد و جهان از دو قطب عمده شرق و غرب، به سه قطبی تبدیل شد و یک‌بار دیگر ابهت و عظمت اسلام ناب محمدی در اذهان جهانیان تداعی شد.
 
چهاردهم جوزا مصادف است با سالروز رحلت پرچمدار آزادی خواهان معاصر، حضرت امام خمینی (ره) مردی که به باور بسیاری از آگاهان برای احیای کرامت انسانی، حق طلبی و ظلم ستیزی در زندگی فقط نقشه راه پیامبران و معصومین را دنبال کرد.
 
آگاهان می‌گویند که امام با پشتیبانی مستضعفان جامعه، بزرگترین قدرت دست نشانده استکبار جهانی (رژیم پهلوی) را از بین برد و با انقلاب کم نظیرشان افق تازه‌ای را فراراه زندگی مستضعفان جهان بازکرد.
 
حسن جعفری دبیرکل حزب رفاه ملی افغانستان در مصاحبه با آوا، انقلاب اسلامی به رهبری امام را نعمت بزرگ الهی دانست که در پی آن معادلات سیاسی در سطح دنیا تغییر کرد و جهان از دو قطب عمده شرق و غرب به سه قطبی تبدیل شد و یکبار دیگر ابهت و عظمت اسلام ناب محمدی در اذهان جهانیان تداعی شد.
 
به گفته جعفری، نهضت پربار و انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام، الگو و سرمشقی بود برای تمام مبارزان و آزادی خواهان جهان، آزادی خواهانی که با تاسی از امام خمینی در حقیقت کتله های عظیمی از مظلومین جهان را از زیر چکمه‌های ظالمین و استکبار جهانی نجات داد و توانستند که اربابان زور را از اریکه قدرت به زیر بکشند.
 
وی افزود: آنچه انقلاب امام را نسبت به هر انقلاب دیگر برجسته و متمایز می سازد، این است که در این نهضت جز خدا محوری هیچ هدفی دیگری دخیل نبود.
 
بر اساس گفته‌های جعفری، امام به عنوان یک مرجع تقلید از حوزه علمیه برخاست و با اندیشه ناب اسلامی، علم مخالفت در برابر بزرگترین ارتش شاهی که تعداد سربازانش به هشت‌صد هزار می‌رسید بر افراشت و تا سرحد پیروزی پیش رفت و سرانجام شر بزرگترین ایادی استکبار را از سر مردم ایران و مسلمانان جهان کم کرد.
 
او همچنان، امام خمینی را شخصیت کم نظیر و دارای اثرات جهانی خواند و تاکید کرد که همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی، رهنمودهای امام حرکت و تپشی را درعمق جان ملل ایجاد کرد و آزادی خواهان جهان که آن روز صدایشان در گلو خفه شده بود، به این باور رسیدند که دنیا تنها در کام اربابان زور باقی نمی‌ماند و گاهی هم مستضعفان به یاری خداوند، زندگی را به دست می‌گیرند و این حقیقت را امام خمینی عملاً نشان داد.
 
جعفری افزود که جهاد مسلحانه مردم افغانستان علیه نظام کمونیستی نیز تا حد زیادی متاثر از رهنمودهای امام خمینی است، او به عنوان یک عالم دین نه به حیث رهبر سیاسی یک کشور همیشه خود را در درد و رنج و مردم افغانستان شریک می‌دانست و از این جهت هیچ‌گاه از تشویق و ترغیب مجاهدین در مبارزه با شوروی سابق و حکومت دست نشانده شان فروگذار نمی کرد.
 
به عقیده جعفری امام خمینی تنها با نظام ظالم شاهی ایران مخالفت نکرد، بلکه شعار او همیشه مبارزه با استکبار جهانی بود و شرق و غرب را دو لبه یک قیچی می‌دانست، به همین دلیل جهاد مردم افغانستان علیه شوروی را شبیه انقلاب جمهوری اسلامی و یک نوع مبارزه می‌دانست.
 
جعفری ادامه داد؛ با اینکه حدود سی و یک سال از رحلت امام می‌گذرد، اما هنوز کارنامه‌ها و برنامه‌های سازنده او زنده و روشنی بخش راه کسانی است که می‌خواهد در دنیا عزتمندانه زندگی کنند. هرچند عده‌ای تلاش دارند که حقیقت روشن‌تر از آفتاب یعنی شخصیت امام و انقلاب بزرگ او را انکار کنند و در مواقع مختلف با ادبیات چون خمینی رهبر ایران است و ربطی به دیگران ندارد، می خواهند تاثیرات انقلاب اسلامی در سطح جهان نادیده بگیرند، اما جریان زلال انقلابی که اساس آن دین و ارزش‌ها و خدامحوری است، هرگز از حرکت باز نمی‌ماند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد