Share/Save/Bookmark

کد مطلب :79429
تاریخ انتشار : شنبه 31 جوزا 1399 ساعت : 19:48:50

کوریای شمالی تهدید کرد آمریکا را نابود می‌کند

در دور تازه تنش بین آمریکا و کوریای شمالی، سفارت کوریای شمالی در روسیه نسبت به هرگونه جنگ افروزی دولت ترامپ در شبه جزیره کوریا هشدار داد.

در دور تازه تنش بین پیونگ یانگ و واشنگتن، سفارت کوریای شمالی در روسیه، آمریکا را تهدید کرد در صورت جنگ افروزی در شبه جزیره، این کشور را با موشک‌های اتمی خود نابود می‌کند.  

به نوشته وبگاه «بالگرین میلیتری» سفارت کوریای شمالی در روسیه با ذکر در اختیار داشتن موشک‌های اتمی که با آن‌ها می‌تواند هرکسی را تنبیه کند، اعلام کرد: «کسانی که ما را تهدید کنند، با این موشک‌ها نابودشان می‌کنیم. دور جدید  جنگ در شبه جزیره کوریا، یک رویداد حساسی را به تاریخ بشر می افزاید و به امپراتوری دیگری که اسمش ایالات متحده است، پایان می‌دهد.»

به دنبال تشدید تنش در روابط بین دو کوریا در روزهای اخیر، یک مقام ارشد دولت آمریکا که خواسته نامش فاش نشود در این زمینه گفت: «می دانیم که کوریای شمالی دفتر ارتباط خود با کوریای جنوبی در "کائه سونگ" را نابود کرده و از این رو در حال هماهنگی نزدیک با کوریای جنوبی، متحد خود هستیم.»

همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پی انفجار دفتر ارتباطات هماهنگی میان دو کوریا در منطقه مرزی از پیونگ‌یانگ خواست تا از هرگونه اقدام غیر سازنده خودداری کند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد