Share/Save/Bookmark

کد مطلب :80428
تاریخ انتشار : سه شنبه 4 سنبله 1399 ساعت : 16:45:40

پروسه توزیع تذکره الکترونیکی برای مهاجرین در مشهد آغاز شد

عبدالجابر انصار سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد با اشاره به آغاز پروسه توزیع تذکره الکترونیکی برای مهاجرین گفت: طبق این برنامه به متقاضیان پس از شناسایی و تثبیت هویت شان، تذکره الکترونیکی داده شود.

وی افزود: این برنامه به زودی در تهران نیز آغاز می شود و یک نمایندگی توزیع تذکره الکترونیکی در ولایت کرمان ایران هم ایجاد خواهد شد.
آقای انصار که امروز در نشست هم اندیشی جهت ایجاد شورای مهاجرین  که در محل کنسولگری افغانستان در مشهد صحبت می کرد، بر اهمیت ایجاد شورای عالی هماهنگی تشکلات مهاجرین تاکید کرد.

به گفته ی ویرسانیدن صدای مهاجرین و کاهش وبرطرف سازی مشکلات انان از جمله اهداف این شورا می باشد.

سید حسین عالمی بلخی وزیر مهاجرین نیز که در یک سفر غیر رسمی در مشهد به سر میبرد، در این مراسم ایجاد شورای عالی هماهنگی تشکلات مهاجرین را باعث افزایش انگیزه نخبگان عنوان کرد و خاطر نشان ساخت که این شورا می تواند پل ارتباطی بین مردم و مسولان حکومتی باشد و این ارتباط را تحکیم بخشد.

وی افزود: در پلان 5 ساله وزارت مهاجرین، تشکیل چنین شوراهایی از قبل پیش‌بینی شده بود و این وزارت از چنین شوراهایی که در راستای شناسایی و حل مشکلات مهاجران گام بر می‌دارد حمایت میکند.

آقای بلخی از برطرف شدن مشکلاتی چون افزایش قیمت صدور پاسپورت برای مهاجرین، تثبیت هویت و بیماری کرونا از جمله مواردی نام برد که نقش شوراها در شناسایی و برطرف شدن آنان تاثیر بسزایی داشته است.

قرار است شورای عالی هماهنگی تشکلات مهاجرین مقیم مشهد، پس از ثبت و راجستر در وزارت های عدلیه و مهاجرین رسما و مستقلانه به کار خود آغاز نماید.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد