Share/Save/Bookmark

کد مطلب :80549
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 سنبله 1399 ساعت : 17:34:44

بیش از سه‌هزار زن در بلخ مصروف زراعت‌ هستند

بیش از سه هزار زن در ولایت بلخ مصروف زراعت هستند. وزارت زراعت،‌ آبیاری و مالداری با اعلام این خبر گفته است که برای بیش از سه هزار زن زمینه کار در زمین‌های زراعتی در مرکز و ولسوالی‌های ولایت بلخ را فراهم کرده است.

در خبرنامه‌ای که روز سه‌شنبه، یازدهم سنبله از سوی وزارت زراعت نشر شد، آمده است که این زنان در باغچه‌های خانه‌گی‌ای کار می‌کنند که توسط وزارت زراعت از طریق پروژه‌های ملی باغ‌داری و مالداری ساخته شده است.

وزارت زراعت گفته است که برای این زنان تمامی شیوه‌های کشت،‌ پرورش و برداشت حاصلات انوع مختلف سبزیجات و پروسس آن آموزش داده شده است.

طبق اعلام این وزارت، برای این زنان تخم ۱۶ نوع سبزی توزیع شده و گل‌خانه‌ها با سایزهای مختلف و نیز مراکز پروسس سبزیجات و میوه‌جات ایجاد شده است.

وزارت زراعت در خبرنامه‌ای گفته است که بیش‌تر این زنان از فراهم نبودن زمینه کار در رنج بودند،‌ اکنون اما در کنار مردان خانواده،‌ به نان‌آوران خانواده‌های‌شان تبدیل شده‌اند و برای بلندبردن سطح اقتصا خانواده‌های‌شان تلاش می‌کنند.

با این همه وزارت زراعت در ادامه گفته است که این زنان خواستار گسترش این برنامه در سایر ولسوالی‌های ولایت بلخ نیز شده‌اند. به باور این زنان، ایجاد چنین سبزخانه‌هایی می‌تواند در زنده‌گی زنان تغییرات مثبت ایجاد کند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد