Share/Save/Bookmark

کد مطلب :80572
تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 سنبله 1399 ساعت : 08:59:18

عربستان میان غنای مادی و فقر اخلاقی؛ جهنم سعودی برای مهاجران آفریقایی

روزنامه های "ساندی تایمز" و "دیلی تلگراف" اخیرا تصاویری هولناکی از جنایت آل سعود علیه هزاران مهاجر آفریقایی منتشر کرده‌اند.

در این تصاویر که ماهیت پلید رژیم آل سعود را به خوبی افشا شده، عده زیادی آفریقایی مانند برده در اتاقهایی بسیار کوچک جا داده شده اند؛ به گونه ای که بسیاری از آنان یا دیوانه شدند و یا اقدام به خودکشی کردند.

از مهمترین تصاویری که به خاطر شنیع بودن، این دو روزنامه حاضر به انتشار آن نشدند، تصویر جوانی بود که خود را به خاطر ناامیدی از پنجره حلق آویز کرد، یا تصاویر آثار ضرب و جرح در بدن مهاجرین و اشخاصی که به خاطر نبود بهداشت دچار ناراحتی شدید پوستی شده اند و یا آفریقاییهای عریان که به خاطر گرسنگی، بیماری و گرمای شدید، قادر به حرکت نبوده و بر زمین افتاده اند.

زندانبانان سعودی آنان را هر روز با شلاق یا کابل مورد ضرب و جرح و شکنجه قرار می دهند و وقتی می میرند، اجساد را مانند زباله بیرون می اندازند.

آفریقاییهای مزبور که آوریل 2020 بازداشت شده اند پس از گذشت 5 ماه حق خروج از این مراکز مرگبار را ندارند.

یکی از بدترین صحنه های این جهنم سعودی که مهاجرین آفریقایی در آن زندانی هستند، صحنه جاری شدن فاضلاب به کف زمینی است که این مهاجرین به صورت عریان در آن خوابیده اند و یکی از آنان با حالتی بسیار رقت بار می گوید: خواهش می کنم، به ما کمک کنید.

آدام کوگل مدیر دیدبان حقوق بشر وجود این نوع مراکز در کشوری ثروتمند مانند عربستان سعودی را مایه تاسف دانست و گفت که هیچ عذری از سوی آل سعود درباره بازداشت این مهاجرین در چنین شرایط تاسف باری پذیرفتنی نیست.

دیدبان حقوق بشر از رفتار وحشیانه با مهاجرین آفریقایی به ویژه اتیوپیایی از سوی کشوری ثروتمند مانند سعودی انتقاد کرد اما فراموش کرده که آل سعود درست است که از نظر مادی غنی است اما از نظر اخلاقی و انسانی بسیار فقیر و رژیمی نژادپرست می باشد.


  شبکه العالم

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد