Share/Save/Bookmark

کد مطلب :80723
تاریخ انتشار : يکشنبه 23 سنبله 1399 ساعت : 10:24:00

پروسه توزیع تذکره الکترونیکی برای مهاجرین در مشهد آغاز شد

طی مراسمی با حضور عبدالجابر انصار سرکنسول افغانستان در مشهد، هاشمی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی ولایت خراسان رضوی و شماری از نمایندگان پارلمان و تشکل‌های افغانستانی، روند رسمی توزیع تذکره الکترونیکی به آغازشد.

 قرار است بر طبق این پروسه، مهاجرین مقیم مشهد، پس از تثبیت هویت، دارای تذکره الکترونیکی معتبرشوند.
عبدالجابرانصار، سرکنسول افغانستان، توزیع تذکره تابعیت را از نیازهای اساسی مردمان هر جامعه دانست و ابراز امیدواری کرد، با قابلیت‌ها و مزایایی که این نوع تذکره دارد، از هر نوع فساد، تزویر و جعل نیز جلوگیری گردد.
وی به بحث بالابودن هزینه صدور تذکره الکترونیکی نیز اشاره کرد و قول داد با رایزنی‌هایی که با مرکز انجام خواهند داد، هزینه تذکره الکترونیکی به ریال انجام شود نه به دالر.
آقای انصار در ادامه با اشاره به فواید تذکره الکترونیکی گفت: زمانی که مهاجرین تثبیت هویت می‌شوند، در تمام ابعاد زندگی‌شان تغییرات به وجود می‌آید، اما آن‌چه مهم است، مسئله اشتغال، تحصیل و تعلیم است که از طریق این سند هویت، سهولت‌هایی ایجاد خواهد شد.

همچنین آقای حنیف عضو پارلمان افغانستان نیز که در راس هیئتی به ایران سفر کرده نیز در این مراسم قول داد با در میان گذاشتن این مشکل در صحن پارلمان و اداره مرکزی احصائیه ( اداره آمار و نفوس) مشکل بلند بودن هزینه صدور تذکره الکترونیکی به شهروندان مهاجر مقیم ایران حل گردد.

در حاشیه مراسم عصر دیروز که در محل کنسولگری افغانستان در مشهد برگزار شد، همچنین طبق یک تفاهمنامه که بین جنرال کنسول کشورمان و مدیر کل اداره امور اتباع و مهاجرین خراسان رضوی امضا گردید، مکان مناسبی جهت پیشبرد امورات اداری توزیع تذکره الکترونیکی در جوار این اداره کل در اختیار کنسولگری افغانستان قرار می گیرد.

مهاجرین افغانستانی مقیم مشهد از امروز یکشنبه 23 سنبله می‌توانند برای گرفتن تذکره الکترونیکی به کنسولگری افغانستان واقع خیابان آخوند خراسانی 23 مراجعه نمایند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد