Share/Save/Bookmark

کد مطلب :80728
تاریخ انتشار : يکشنبه 23 سنبله 1399 ساعت : 11:52:51
رهبر نهضت اسلامی بحرین:

توافق با رژیم صهیونیستی اقدام شومی علیه امت اسلامی است

رهبر نهضت اسلامی بحرین، سازش حاکمان این کشور با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و گفت که آن‌ها سرسپردگی به آمریکا و اسرائیل را راهی برای سلطه‌گری بیشتر بر ملت‌ها و خفه کردن آن‌ها می‌دانند.

آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر نهضت اسلامی بحرین اقدام رژیم این کشور در برقراری و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و آن را اقدامی شوم دانست.

آیت‌الله قاسم در واکنش به اعلام توافق بین بحرین و رژیم اشغالگر قدس در بیانیه‌ای گفت: «همه رژیم‌های حاکم عربی که برای سازش با دشمن صهیونیستی اقدام کرده و یا می‌کنند به خوبی می‌دانند که این سازش برخلاف خواست شرع الهی و بر خلاف اراده ملت‌های امت اسلامی بوده و برآورده ساختن خواست آمریکا و اسرائیل و همسویی با اراده آن‌ها است، و این در حالی است که از زیان‌های بسیار این اقدامات برای این امت و همچنین از دشمنی اسرائیل و آمریکا با امت مطلع هستند».

رهبر نهضت اسلامی بحرین درباره علت عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی اظهار داشت: «نظام‌های حاکم به طور مطلق میلی به عدالت با ملت‌ها ندارند و می‌خواهند سلطه را به طور کامل و هر امتیاز و فرصتی را به چنگ آورند. آن‌ها سرسپردگی به آمریکا و اسرائیل را که در تناقض با منافع اسلام و امت اسلامی است را راهی برای سلطه‌گری بیشتر بر ملت‌ها و خفه کردن آن‌ها می‌دانند».

در این بیانیه همچنین آمده است: «نظام‌هایی که اراده و خواست آن‌ها بر خلاف اراده ملت‌ها است و تصمیم دارند دارایی‌های کشورها را در دست گیرند و سلطه مطلقه بر مردم داشته باشند و تفکر آن‌ها را ساقط کنند، راهی ندارند جز اینکه کسانی را که زیر سلطه خود هستند، تضعیف کنند، وجود آن‌ها را به حاشیه برند، ذلت را بر آن‌ها تحمیل کنند و بین آن‌ها تفرقه ایجاد کرده و هرآنچه را که باعث نهضت و قیام آن‌ها شود تعقیب کرده و از بین ببرند».

آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در مورد سیاست‌ها و توطئه‌های رژیم‌های منطقه علیه مردمان خود نیز خاطرنشان کرد: «هرگاه بخواهند که ملتی را در سیاست‌های داخلی و خارجی کشور مثل گاو و گوسفند (گله) رام کنند، اراده آن را سست و ساقط کرده، هرآنچه دارد را از او گرفته و یا اینکه لا اقل خسته‌اش می‌کنند، و یا با بحران‌ها سرگرمش می‌کنند تا مطمئن شوند از داخل انگیزه ای برای شورش و قیام نداشته باشد».

رهبر انقلاب بحرین سازش با رژیم اسرائیل را «اقدامی نحس وشوم و هشداری برای بروز شری آشکار برای امت» دانست و گفت: «کسی که برای تضعیف تو تلاش می‌کند نمی‌توانی به او برای نهضت و بیداری خویش امیدی داشته باشی و کسی که می‌کوشد تا شما را در مشکلات غرق کند نمی‌تواند تو را از آن‌ها برهاند».

شیخ عیسی قاسم پشت سر گذاشتن شرایط بد و ناگوار را در گرو تلاش‌های بی‌وقفه توأم با صبر دانست و گفت که «کسی که برخاستن از زمین پستی و سرافکندگی و پرواز به سوی آسمان عزت و کرامت را سخت بشمرد، ذلت رهایش نخواهد کرد، چرا که خداوند فرموده (ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بأنفسهم) ، خدا حال هیچ قومی را دگرگون نخواهد کرد تا زمانی که خود آن قوم حالشان را تغییر دهند)».

او برای ترسیم آینده با عزت برای مسلمانان توصیه کرد: «ملت‌های امت اسلامی اگر میخواهند به مرحله ای از خودساختگی برسند و با ارزش، شمرده شوند، نباید از سیاست‌های کشور خود غافل شوند و باید اراده و خواست آن‌ها در امور کشور و در سیاست‌های داخلی و خارجی محترم شمرده شود».

در پایان این بیانیه آمده است: «دیروز امارات و امروز بحرین و فردا کشور سوم و چهارم در باتلاق سازش با دشمن صهیونیستی و گناه بزرگ آن افتاده و می‌افتند، دلیل آن شکاف بسیار عظیم بین حاکمان و مردم در تفکر، روحیه، اهداف و منافع است چنانکه حکومت‌ها در شکستِ روحی بسر می‌برند و می‌خواهند آن را به ملت‌ها تحمیل کنند و ملت‌ها باید علیه این شکست مقاومت کنند».


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد