Share/Save/Bookmark

کد مطلب :81292
تاریخ انتشار : پنج شنبه 1 عقرب 1399 ساعت : 12:56:16

دولت باید کاتب محبوب بنایی را آزاد کند

سخنی با مسئولین امنیت ملی کشور:
خیلی مشکوک و سئوال برانگیزاست که هر از چندگاهی، شخصیت های ملی و مذهبی، چهره های خدوم و دلسوز به جامعه و کشور، بدون احراز جرم و تفهیم اتهام، توسط نیروهای امنیت ملی، دستگیر و به زندان برده می شوند، یکی از این موارد،  دستگیری سردار جهاد و مقاومت کاتب  محبوب بنایی است.


در این خصوص اگر گوش شنوایی وجود داشته باشد، نکاتی را متذکر می شوم:
۱- این روش غیرقانونی(دستگیری شخصیت ها بدون احراز جرم)، یکی از راهکار های شکست خورده و ضد امنیتی "خادیست های دوران حاکمیت کمونیست های خلق و پرچم " است، که می خواستند با چنین اقداماتی ایجاد رعب و وحشت نمایند تا بر اساس ظلم و استبداد بر مردم حاکم باشند.

۲ - تاریخ گواه بزرگی است براین حقیقت که در اول روی کار آمدن حکومت کمونیستی، افغانستان یکی از امن ترین کشورهای منطقه به حساب می آمد، اما کمونیستهای تند رو و دوآتشه، در جنگ "ایدئولوژیک " که به راه انداخته بودند، بااستفاده از عوامل و عناصر نادان و عقده ای(خاد) به دستگیری شخصیت های ملی و مردمی پرداختند، اما نتیجه چه شد؟!
تمام کارشناسان مسائل اجتماعی، شخصیت های آگاه و عموم ملت افغانستان می دانند که آن دستگیری ها و به زندان بردنها منجر به هرج و مرج ها، بی نظمی ها و مهارگسیختگی های قانونی، نظامی و سیاسی گردید. تنش ها و درگیری‌های خونین در نقاط مختلف افغانستان به وقوع پیوست و نا امنی های وسیعی به وجود آمد که تا به امروز جامعه و مملکت به شدت از آن رنج می برند.

۳- چنین اقداماتی (دستگیری شخصیتها) یقینا شک و تردید های گسترده ای را در افکار عمومی به وجود خواهد آورد که در واقع منجر به تضعیف نظام و حاکمیت ملی افغانستان خواهد شد.

۴- باتوجه به اینکه علیه هیچ یک از عوامل انفجارها، انتحاری ها  و تروریست ها اقدام جدی صورت نگرفته، این ظن و گمان تقویت و تبدیل به یقین خواهد شد که هنوز در بین مسئولین امنیت ملی کشور بقایای عناصر(خاد) حضور دارند  به گونه ای که هنوز قوانین، صلاحیت‌ها و تشکل های اطلاعاتی کشور اکثراً با روش های فرسوده، مضر و ناکارآمدِ بجامانده از دوران کمونیست ها می باشد که با تغییرات بسیار کم و اندک تنفیذ شده است، ازاین رو نهادهای استخباراتی کشور همچنان در یک خلاء قانونی، کاملا فراقانونی عمل می کنند. زمان آن رسیده تا این قوانین و لوایح که میراث شوم کمونیست هاست، به طور جدی مورد بازنگری قرار گیرد  و به ‌سازی شود و عوامل امنیت ملی با راهکارها و روشهایی کاملا قانون مند وارد عمل شوند که نهایت پسندیده و در توافق با روح قانون اساسی کشور و حقوق قانونی یکایک اتباع افغانستان که در این مرز و بوم زنده‌گی می‌کنند باشد.

۵- مسئولین ارشد امنیت ملی کشور، با درک عمیق از حساسیت های موجود جامعه، هرچه سریع تر، سردار سرافراز دوران جهاد و مقاومت، کاتب محبوب بنایی را بدون قید و شرط آزاد نمایند و از وخامت اوضاع جلو گیری کنند.

● سیدمحمدهاشمی راستی


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد