Share/Save/Bookmark

کد مطلب :81296
تاریخ انتشار : پنج شنبه 1 عقرب 1399 ساعت : 13:02:43

امرالله صالح: موترفروشی‌های قره‌باغ و پروان محاصره می‌شود

امرالله صالح، گفته است، اکثر موترها در موترفروشی‌های ولسوالی قره‌باغ کابل و ولایت پروان، همان‌هایی است از کابل دزدیده شده و با تغییر رنگ، در آن‌جا به فروش می‌رسد.

آقای صالح، روز پنج‌شنبه (۱ عقرب)، در برگه‌ی فیسبوکش نوشت که به زودی، گروه مشترک کاری، موترفروشی‌های بیرون کابل را محاصره کرده و چندین لایه رنگ را از هر موتر دور می‌سازد تا با گزارش‌هایی که از موترهای دزدیده‌شده رسیده است، سرداده شود.

او، هم‌چنان به مالکان ساختمان‌های تخریب‌شده، مهلت داده تا ساحه را از آشغال پاک سازند؛ در غیر این صورت، فلزات و مواد آن‌ها انتقال و مصارف انتقال از لیلام آن به دست خواهد آمد. «آن‌هایی که فکر می‌کنند این فعالیت‌ها برای چند روز و نمایشی است، از سر محاسبه کنند.»

به گفته‌ی آقای صالح، در حال حاضر، عکس دزدها، چپاولگران، فراری‌ها و قانون‌گریزهایی که از ترس میثاق امنیتی مخفی و یا فرار کرده اند، با تمام وکلای گذر شریک شده است. «از گرفتاری ده‌ها تن به اساس فهرست‌های تهیه شده توسط مردم گزارش شد و آمرین جنایی تایید می‌کنند که تمام این افراد، با وسایل شکنجه و کشتار که ثبوت مادی در قضیه‌ی شان خواهد بود، بازداشت شده‌اند.»

او، هم‌چنان گفته است که گشت‌وگذار موترهای بی اسناد، ۹۰ درصد کاهش یافته؛ اما کافی نیست.

گفتنی است که به دنبال افزایش جرایم جنایی و تروریستی در کابل، رییس‌جمهور غنی، مسوولیت رسیدگی به مسایل امنیتی کابل را برای چند هفته و به گونه‌ی مستقیم، به امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری سپرده است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد