Share/Save/Bookmark

کد مطلب :81778
تاریخ انتشار : شنبه 1 قوس 1399 ساعت : 12:25:33

افغانستان غمگین‌ترین کشور در جهان شناخته شد

در یک نظرسنجی جهانی که از سوی نهاد گالوپ در امریکا انجام شده‌است افغانستان غمگین‌ترین کشور جهان و پانامه در امریکای جنوبی شادترین کشور جهان شناخته شده‌است.
این نظرسنجی سالانه از سوی نهاد گالوب انجام می‌شود. در نظرسنجی امسال شاخص‌های خوشی و غمگینی مردم در ۱۴۳ به بررسی گرفته شده‌است.

بربنیاد این نظرسنجی میزان غمگینی مردم افغانستان از سال ۲۰۱۸ میلادی به بعد بیشتر شده‌است و نام افغانستان از سومین کشور غمگین جهان، امسال در جایگاۀ نخست غمگین‌ترین کشورها جا گرفته است.
نهاد گالوپ برای تهیه این نظرسنجی از یک هزار تن در هر کشور، پرسش‌هایی را مطرح کرده است که احساسات شان را دربارۀ زنده‌گی برجسته سازند.

ادامۀ نبردها در کشور و فقر و بیکاری از عواملی پنداشته می‌شود که زنده‌گی را برای مردم افغانستان ناخوشایند کرده‌است.
به گزاش طلوع، فیاض فیضی، باشندۀ کابل گفت: «کار من که گل فروشی است، کار هوس و آرمانی است. اگر امنیت باشد، کار باشد و جنگ نباشد، همه برای خرید گل می‌آیند.»
خلیل امرخیل، باشندۀ دیگر کابل نیز افزود: «اگر امنیت باشد و جنگ نباشد، مردم اگر شکم شان گرسنه هم باشند، خوش استند.»

مردم افغانستان، در حدود چندین دهه است که گواه جنگ و کشتار استند. هرچند مذاکرات صلح در دوحه امیداوری را برای ختم جنگ در افغانستان بوجود آورده بود، اما به بن‌بست کشیده‌شدن مذاکرات و همزمان با آن افزایش خشونت‌ها در کشور مردم را به ختم جنگ بی باور کرده‌است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد