Share/Save/Bookmark

کد مطلب :82729
تاریخ انتشار : پنج شنبه 25 جدي 1399 ساعت : 12:13:17

خانوادۀ عبدالرووف: برای رهایی پسرمان به طالبان مراجعه می‌کنیم

درست دو و نیم ماه می‌شود که عبدلرووف ۹ ساله در گرو اختطاف‌چیان است و آنان در بدل رهایی این کودک از پدرش یک‌ میلیون و هفت‌صد هزار دالر خواسته‌اند.  خانوادۀ عبدالرووف روز (چهارشنبه، ۲۴جدی/دی) در شهر مزارشریف می‌گوید، بیش از یک و نیم ماه می‌شود که در برابر دفتر والی بلخ خیمۀ تحصن برپا کرده‌اند؛ اما حکومت توجه چندانی به آنان نکرده است.

محمد نبی، پدر عبدالرووف هشدار می‌دهد و می‌گوید، اگر حکومت تا چند رور دیگر پسرش را از نزد آدم‌ربایان رها نسازد، به طالبان مراجعه خواهند کرد و از این گروه کمک می‌خواهند. اعضای خانوادۀ عبدالرووف چهره‌های سیاسی را به دست‌داشتن در اختطاف این کودک متهم می‌کنند و هشدار می‌دهند که اگر حکومت این کودک را تا روز یک‌شنبۀ هفتۀ آینده رها نکند، این افراد را افشا خواهند کرد.

آنان می‌گویند، اگر حکومت در مهلت ‌تعیین شده پسرشان را از نزد اختطاف‌چیان رها نسازد، اعتراضات‌شان را در چند ولایت گسترش می‌دهند و راه‌های رفت‌وآمد شمال را نیز بسته می‌کنند.

اما فرهاد عظیمی، والی بلخ می‌گوید، تلاش دارند تا این کودک را از چنگ آدم‌ربایان رها کنند. به گفتۀ او، اختطاف‌چیان وابسته به یک شبکۀ قوی اختطاف‌گراند. والی بلخ می‌افزاید، تا هنوز یک سرنخی که بتواند آنان را به عبدالرووف برساند به دست نیامده است.

پیشتر خانوادۀ عبدالرووف با رفتن به درِ دفتر یوناما در بلخ به دولت هشدار داده‌اند که اگر این کودک را تا چند روز دیگر رها نکند، به دادگاه لاهه شکایت خواهند کرد‌.

عبدالرؤوف، کودک ۹ سالۀ بلخی ۷۶ روز پیش در شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ هنگام رفتن به مکتب از سوی آدم‌ربایانی که لباس نظامی به تن داشتند، ربوده شد.

مسئولان محلی بلخ می‌گویند، تاکنون نیروهای امنیتی با راه‌اندازی ۲۰ عملیات بیش از ۲۰ تن را در پیوند به ربوده‌شدن عبدالرووف بازداشت کرده‌اند و تلاش‌ها برای رهایی این کودک هم‌چنان ادامه دارد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد