Share/Save/Bookmark

کد مطلب :82739
تاریخ انتشار : جمعه 26 جدي 1399 ساعت : 10:18:57

یک تن به اتهام تجاوز جنسی بر دو زن در کاپیسا به ۱۷ سال زندان محکوم شد‌

دادستانی کل اعلام کرده که یک تن به اتهام تجاوز جنسی بر دو زن در ولایت کاپیسا به ۱۷ سال زندان محکوم شده است. این اداره از فرد متهم به‌نام «فاضل» یاد کرده است.

دادستانی کل امروز (پنج‌شنبه، بیست‌و‌پنجم جدی/دی) با پخش خبرنامه‌یی گفته است، دو زن در تاریخ پنجم میزان سال جاری به‌خاطر سیاحت به منطقۀ صیاد ولایت کاپیسا رفته بودند، که نخست اختطاف و سپس مورد تجاوز جنسی گروهی قرار گرفته بودند.

طبق اعلام دادستانی کل، در آن‌زمان شش تن در پیوند به این قضیه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند، اما پروندۀ پنج تن دیگر شان به‌خاطر عدم دخالت‌شان در قضیه، حفظ شده است.

در خبرنامه آمده پنج تن دیگر که در نتیجۀ تحقیقات دادستانی در پیوند به این قضیه به‌ عنوان شریکان جرمی شناخته شده‌اند، قرار گرفتاری‌شان صادر شده است.

براساس خبرنامه، دادستان مؤظف پرونده پس از گرد‌آوری مدارک، شواهد، تکمیل تحقیق از متهم، ترتیب اتهام‌نامه و صورت دعوا، با ترتیب هشت دلیل از دادگاه برای متهم اصلی شدیدترین مجازات را درخواست کرده بود.

دادستانی کل گفته که فرد متهم از سوی ریاست دیوان رسیده‌گی به جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی دادگاه ابتداییۀ حوزۀ دوم امنیتی شهر کابل به اتهام ارتکاب جرم اختطاف به ۱۵ سال و به اتهام تجاوز جنسی به ۱۷ سال زندان محکوم شده است.

براساس معلومات دادستانی کل، این اداره در سال روان خورشیدی به ۲ هزار و ۹۹۰ قضیۀ خشونت علیه زنان در سراسر کشور رسیده‌گی کرده که از این میان، ۲۵۹ مورد آن تجاوز جنسی بوده است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد