Share/Save/Bookmark

کد مطلب :82746
تاریخ انتشار : شنبه 27 جدي 1399 ساعت : 09:55:27

تبعیض تا این سرحد قابل قبول نیست

همه‌ی ادارات و وزارتخانه‌ها در سطح رهبری؛ معینیت، ریاست و حتی آمریت از حضور هزاره‌ها کاملا خالی شده است، حتی به یک فیصد هم نمی‌رسد. اما حکومت بعد از تکمیل نسبی کابینه و شروع انتصابات جدید، باز هم تبعیض و تعصب را بیش از گذشته اعمال و اجرایی می‌کند.

برکناری حسنا جلیل مهم نیست؛ زیرا عزل و نصب افراد یک امر عادی و طبیعی است؛ اما مشکل اینجاست که در تقرری‌های جدید، هیچ هزاره‌ای در کدام پست و بست رسمی مقرر نشده و نمی‌شود و فقط به برخی بست‌های فاقد صلاحیت، فاقد تشکیلات و صرفا سمبلیک و حقوق‌بگیر مشاورت منصوب می‌شوند.

وزارت داخله با برکناری حسنا جلیل و انتصاب صدیق صدیقی به‌جای ایشان، به‌طور کامل از حضور هزاره‌ها (هزاره فرهنگی)، خالی گردید. انتظار می‌رود که معین امنیتی این وزارتخانه به یک هزاره واگذار شود. فعلا به جز بسم‌الله تابان، هیچ هزاره‌ای در سطح معینیت، ریاست، قوماندانی امنیه و حتی آمریت این وزارت حضور ندارد.

حکومت، در شرایط حساس کنونی که نیاز به حمایت مردم دارد، نباید تبعیض را به اوج برساند، حداقل در سطح معینیت، ریاست و آمریت ادارات، یگان هزاره را هم منصوب کند تا این مردم که به‌خاطر حمایت از نظام و حکومت، هزینه‌های بسیار بسیار سنگینی را پرداخته و می‌پردازند، احساس کنند که در حکومت شریک هستند.

محمد نسیم جعفری


  

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد