Share/Save/Bookmark

کد مطلب :82793
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 جدي 1399 ساعت : 15:54:19

طالبان: دولت کابل آخرین نفس‌هایش را می‌کشد

طالبان با ادعای اینکه دولت افغانستان "نفس‌های آخر" خود را می‌کشد، تاکید کرد که کابل برای کارشکنی و تخریب روند صلح تلاش می‌کند.

طالبان در واکنش به تأکید معاون اول رئیس جمهور غنی درباره اعدام زندانیان این گروه اظهار داشت که امرالله صالح برای سنگ‌اندازی و کارشکنی در روند صلح تلاش می‌کند.

درحالی که گزارش‌ها حاکی از افزایش تلاش‌های احزاب برای برکناری اشرف غنی و ایجاد دولت موقت است، بیانیه افزود: «اداره کابل دیگر نفس‌های آخر خود را می‌کشد و تمام برگ‌های برنده خود را از دست داده است».

معاون اول رئیس جمهور روز گذشته در بیانیه‌ای گفته بود: «محوری‌ترین دلیل بالا رفتن سطح ترور در شهرهای بزرگ این است که اسیران طالبان فکر می‌کنند که در هرصورت عفو می‌شوند و جزای اعمال خود را نمی‌بینند. یکی از راه‌حل‌های اساسی این معضل اعدام شماری از دستگیرشدگان است».

طالبان در مخالفت با اعدام زندانیان این گروه تاکید کرد: «دولت افغانستان که خود را دموکراتیک می‌داند فراموش کرده که براساس همان دموکراسی  نباید اسرای جنگی به این شکلی که صالح می‌گوید اعدام شوند، اسیران جنگی از منظر همین دموکراسی پوشالی نیز از حقوقی برخوردار هستند که صالح خود را علَم کرده تا آن‌ها را زیر پا بگذارد».

این گروه در ادامه نیز دولت افغانستان را مسئول قتل‌های هدفمند اخیر می‌داند تا از این طریق از خروج نیروهای خارجی جلوگیری کرده  تا از این طریق بیشتر در قدرت بمانند و از عواید «اشغال» بیشتر استفاده کنند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد