Share/Save/Bookmark

کد مطلب :82803
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 جدي 1399 ساعت : 22:51:49

سی میلیون افغانی ترکاری بخشی از کلیت بودجه

۳۰ میلیون افغانی ترکاری بخشی از کلیت بودجه است.
اینجا ساختار حکومتی جمهوریت نیست، حکومت اشراف و برده است. آموزگاران و مأموران پایین‌رتبه‌ی دولت برده اند و این اداره‌کنندگان امور و هرم قدرت، شریف‌زاده‌گان اند و باید سفره‌های رنگین و امتیازات ننگین داشته باشند. ما هم مردم گوسپندی و خواب‌برده ایم و این نابرابری در حقوق و امتیازات میان ستاد و صف را به دلایل و انگیزه‌های قومی، مذهبی، زبانی، سمتی و مصالح فردی و روابط توجیه می‌کنیم. آیا جمهوریت واقعی چنین است؟

حتی در کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته هم مجریان امور چنین سفره‌ها، امتیازها و تن‌خواه‌های گزاف ندارند و دفاتر اداری شان مزین با چنین مبل و فرنیچر نیست. اینجا زنگ چور نواخته شده است و اکنون که پارلمان در برابر این نابراری ایستاده شده است، حکومت تلاش دارد تا با تیوری توطئه و ترفندهای گوناگون مجلس نماینده‌گان را زیر فشار قرار دهد تا تومار چور بودجه را تأیید و تصویب کنند.

وکیلان حکومتی و فضلی‌گروه هم روزبه‌روز به شمار شان افزوده می‌شود تا بتوانند به شمار برگه‌های سبز بیفزایند و فیسبوک‌چلانان ارگ و شورای امنیت هم به اتهامات شان بر نمایندگان مجلس و آن خانه می‌افزایند تا جو همگانی و اذهان مردم را علیه رییس مجلس نمایندگان و اعضای آن خانه مخدوش کنند.

باور بامیک


  

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد