Share/Save/Bookmark

کد مطلب :83408
تاریخ انتشار : شنبه 9 حوت 1399 ساعت : 19:12:21

غنی: مردم افغانستان، رئیس جمهور آینده شان را انتخاب می کنند

رئیس جمهور اشرف غنی در مراسمی در کابل گفت که رئیس جمهور آینده را، مردم افغانستان انتخاب می کنند. او به طور تلویحی گفت که تا پایان این دوره به عنوان رئیس جمهور باقی می ماند.

محمداشرف غنی، رییس جمهور امروز (شنبه) در مراسم گرامیداشت از روز نهم حوت، روز حمایت از سرباز گفت که انتخاب رییس جمهور حق مردم است.

غنی بیان کرد که مدت جمهوریت به گونۀ واضح معلوم است و تلویحاً تاکید کرد که تا پایان این دوره به عنوان رییس جمهور افغانستان باقی خواهد ماند.

او افزود: "رییس جمهور آینده را، ملت افعانستان انتخاب می‌کند. این حق مردم است و قوت‌های امنیتی و دفاعی ثابت می‌کنند که بر اساس اراده ملت تغییر قانونی بیاید. در غیر آن بالای مرگ انسان اعتبار نیست و مزایای جمهوریت این است که... مدت اش معلوم است."

او گفت که ظرفیت و توانایی نظامیان افغان در حال حاضر به گونۀ بی‌سابقه افزایش یافته و آنان بیش از ۹۰ درصد عملیات‌های ضد دهشت‌افگنی را در این کشور انجام می‌دهند.

آقای غنی تاکید کرد که طالبان به این فکر بودند تا در ماه‌های اخیر نظام را سقوط داده و یا بخش‌های زیاد این کشور را در کنترول شان گیرند، اما تمامی این برنامه‌های طالبان از سوی نظامیان افغان ناکام شد.

این در حالیست که پیش از این برخی از شخصیت های سیاسی خواهان ایجاد حکومت موقت شده بودند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد