Share/Save/Bookmark

کد مطلب :83424
تاریخ انتشار : يکشنبه 10 حوت 1399 ساعت : 23:12:28

انصارالله یا بایدن کدامیک بن سلمان را خانه نشین کرده اند؟

 چند روزی است که رسانه های سعودی از عمل جراحی بن سلمان خبر می دهند و البته حال او را مساعد گزارش می کنند اما بن سلمان ترجیح داده است در تخت بیماری بماند و با تماس هایی که از طرف برخی روسای دولت ها با او گرفته می شود و جویای احوالش می شوند دلخوش باشد.

بن سلمان به نظر می رسد در این شرایط شدیدا پیگیر عالم مجازی است چرا که در توئیتر هشتک هایی در دفاع از او بالا می آید و به او قوت قلب می دهند که "همه ما بن سلمانیم".

اینکه واقعا در تمامی تماس هایی که با ولیعهد جوان گرفته می شود تماس گیرندگان صرفا جویای حال او هستند و یا به زعم رسانه های سعودی از او در برابر بایدن نیز حمایت می کنند محل تامل جدی است! اما در اینکه سعودی های وابسته به بن سلمان از طریق ترفندهای مجازی و البته متکی بر سهامداریشان در سوشال هایی نظیر "توئیتر" و "فیس بوک" برای او پیام دلگرم کننده می فرستند و این پیام ها را ضریب داده و پرحجم می کنند شکی نیست.

اما علی رغم این فضاهای تصنعی آنچه مشخص نیست اینکه چرا بن سلمان علی رغم انجام یک عمل به اصطلاح سرپایی ترجیح داده است همچنان در رختخواب بماند؟ آیا ولیعهد جوان از مواجهه میدانی با کابوسی بنام انصارالله، حملات مداوم انها به جای جای سعودی و سقوط قریب الوقوع مارب هراسان است و به بستر پناه اورده؟ آیا از افشای گزارش دست داشتنش در قتل خاشقچی از سوی امریکا نگران است؟ و یا اینکه جلب ترحم را به شیوه کودکان بر هر چیزی ترجیح می دهد؟

طبعا اینکه علی رغم گزارش قتل خاشقچی بایدن و دولتش تاکید کرده و می کنند که تهدیدی متوجه بن سلمان نخواهند کرد می توانست پیش از این ولیعهد جوان را سرپا کند اما اینکه روز به روز برفشارهای یمنی ها بر سعودی افزوده می شود و هیچ چیز نه در میدان نبرد و نه در عرصه دیپلماسی نتوانسته انصارالله را از تصمیمشان منصرف کند به نظر اساسی ترین دلیلی است که همچنان بن سلمان را برتخت و چشم به راه تلفن هایی از جنس همدلی نگاه دارد.


  شبکه العالم

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد