خوش آمدید

Share/Save/Bookmark
ارسال به دوستان نسخه چاپی فایل متنی
کد مطلب :60124
تاریخ انتشار : شنبه 21 اسد 1396 ساعت : 16:47:59
تجلیل از روز بین المللی جوانان:
رئیس جمهور غنی: برخى افراد تلاش دارند تا از جوانان استفادۀ ابزارى نمايند

رييس جمهورغنى، نقش جوانان را در مبارزه با فساد و تامين صلح و امنيت برجسته خوانده تاکيد کرد که برخى افراد تلاش دارند تا جوانان را به نام قوم و زبان تقسيم نمايند؛ اما جوانان بايد جلو تفرقه اندازی را بگيرند.
محمد اشرف غنى رييس جمهور کشور که امروز در مراسمى تجليل از روز جهانى جوانان درارگ رياست جمهورى صحبت مى کرد، گفت که براى رهايى از بحران هاى موجود؛ بايد جوانان متحد شوند و تنها جوانان مى توانند دشمنان مردم را به انزوا بکشند.
وى خطاب به جوانان گفت: "بعضی افراد می‌خواهند از شما ابزاری استفاده کنند، می‌خواهند تقسيم تان کنند. از اين محل هستيد، از اين قوم هستيد، از اين زبان هستيد، مسلمان هستيد و افغان هستيد، به هيچ رقم به تفرقه جای ندهيد. از کسانی که آمدند و می‌خواهند شما را تقسيم کنند، يک دو سوال بسيار ساده کنيد، از تقسيم چه نتيجه گرفتيد در اين ۴۰ سال؟ جواب ۴۰ سال تقسيم را بدهيد."
موصوف تاکيدکردکه افغانها فاسد نيستند؛ اما يک عده هستندکه مى خواهند از راه فساد بربادى بياورند؛ اما هر وقتی که افغانها اتحاد کرده اند، هيچکس در مقابل شان ايستاد شده نتوانسته است؛ پس به منظور از بين بردن بحران های جاری و ناامنی در کشور اتحاد کنيد.
غنی، با ذکر اينکه جوانان توانايی به انزوا کشيدن دشمنان مردم افغانستان را دارند، گفت که جوانان خود را در کار بيندازند و کسانيکه تفرقه می اندازند، آنان را به انزوا بکشانند.
غنى همچنان گفت: "دشمنان ما ميخواهند که يک بُعدى تنها در بحران زندگی کنيم، تنها بالای اهميت تمرکز کنيم و زندگی، معارف و اقتصاد را کنار بگذاريم؛ اما بايد بدانند که جامعۀ افغانستان چند بُعدی فکر می کند."
رييس جمهور در ادامه صحبت هايش گفت: "دشمنان کشور، برای مردم پيام مرگ، پيام حمله بر مساجد و پيام بر نمازگزاران دارند؛ اما پيام ما پيام زندگی، پيام اميد، پيام باورمندی است و وعده ميدهم که افغانستان را به هرقيمتى که باشد آباد می کنم."
رييس جمهور کشور، با يادآوری از شجاعت، دليری و توانايی جوانان به شمول جوانانی که در صفوف نيروهای امنيتی حضور دارند، گفت که همه روزه جوانان در هر نقطۀ کشور قربانی می دهند؛ در مقابل دشمنان از وطن و نواميس شان دفاع می کنند.
اين مقام ارشد حکومت خاطرنشان کرد که در حال حاضر، افغانستان تنها به سن جوان نه، بلکه به فکر جوان نيز نياز دارد و بايد تلاش برای تغيير و تحول صورت بگيرد.
غنی، با ذکر اينکه بيشترين سرمايه سياسی اش را بالای جوان شدن ادارات دولتی به مصرف رسانده است؛ اما پذيرفت که برخى انتصاب هاى وى منجربه فساد شده است.
رييس جمهور افغانستان، از اعلام ۸۰۰ بست تدارکات در هفته جاری، پنج هزار بست خدمات ملکی در دو هفته آينده و هشت هزار بست معلمان در يکماه آينده در کشور، خبر داده گفت که در همه بست های يادشده، پروسه به شکل شفاف پيش می رود.
وی گفت: "کاريابی تنها بخاطر جوانان تحصيل کرده نيست، ما بايد برای جوان دهقان، باغدار، کارگر نيز پيغام واضح داشته باشيم؛ در چند هفتۀ آينده، بست های کاريابی عاجل اعلام می شود که مردم بصورت عاجل کار پيدا می کنند."
تاداميچی ياماموتو نماينده خاص سرمنشی سازمان‌ ملل متحد برای افغانستان که دراين مراسم صحبت مى کرد گفت که نقش جوانان، در پيشرفت افغانستان مهم است و جای خرسندی است که جوانان به بهبود آيندۀ کشور شان فکر و تلاش می کنند.
وی، با ذکر اينکه جوانان افغانستان نيروی توانمند کشور شان هستند، بايد از آنان استفاده مثبت صورت بگيرد، گفت که آنان به تعهدات شان جهت رسيدن افغانستان به ثبات و صلح تاکيد می کنند.
تهمينه شجاع، يکتن از جوانان نيز در اين نشست صحبت می کرد، خواهان روی دست گرفتن راهکارهای مشخصی در نهادهای تحصيلی به منظور توانمند سازی علمی جوانان شده، از رييس جمهور خواست که در بست های خالی دولتی، جوانان مستعد را معرفی کند.
وی، در کنار تامين امنيت، عدالت اجتماعی، رعايت و تطبيق قانون و جلوگيری از فساد درکشور؛ خواستار استفاده از استعدادهای زنان در رشد کشور شد؛ تا از بيکاری در کشور جلوگيری صورت بگيرد.  خبرگزاری افغان ایرکا
اخبار مرتبط:
• نظر شما
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
  • گرامیداشت از شهدای اخیر کشور خصوصا میرزاولنگ توسط هزاران مهاجر افغانستانی در تهران
  • تصاویری از آزادی خانواده‌های اسیر در میرزاولنگ سرپل
  • ورود رئیس جمهور غنی به تهران به روایت تصویر
توزيع تذكره تابعيت براي مهاجرين در کنسولگری افغانستان در مشهد صدور تذکره تابعیت از روز یکشنبه برای مهاجرین آغاز می شود شایعه یا حقیقت؛ فساد اخلاقی رییس حوزه کابل و سمنگان (عکس) میرزاولنگ دوباره سقوط کرد افتتاح یک مرکز فرهنگی و هنری برای مهاجرین در تهران جلو فرهنگ ایشچی‌‌گری را بگیرید (عکس) اطلاعیه تعطیلی روز شنبه ٢٨ اسد (مرداد) 1396 سفارت افغانستان در تهران عشق ثریا عامل استقلال کشور شد تحصن اعتراضی پناهجویان هموطن در سویدن (عکس) «عطا، دوستم و محقق» در پی اتفاقات اخیر شمال کشور بیانیه مشترکی علیه حکومت وحدت ملی صادر کرد رییس‌جمهور هیئتی را به منظور بررسی بازداشت مهمند به بلخ فرستاد دختر داکتر نجیب، بهترین فوتو ژورنالیست جهان (عکس) استراتژی طالبان نسل‌کشی نیست؛ داعش پدیده‌ای برای تداوم جنگ در افغانستان است هشدار جنرال دوستم به توطئه علیه عطامحمد نور؛ اتفاقات اخیر در شمال کشور به خاطر ترس از ائتلاف نجات است امرالله صالح: یا پیام ها عوام فریبانه است یا مقامات سرخود هستند؟
دولت نبايد بخاطر بزرگداشت و برپايی جشن از روزهاي ملی و مناسبتی گزينشي، برخورد كند!
عصر روز جمعه27 اسد/مرداد ماه مراسم سالگرد شهدای قریه شهید پرور مسجد سبز ومراسم بزرگ داشت شهدای میرزااولنگ ولایت سرپل که ناجوانمردانه به دست مزدوران و نوکران استکبار جهانی به طرز وحشیانه ای به شهادت رسیدند. در مسجد رضاییه قم برگزار شد.
ملکه ثریا دختر محمود طرزی، دختر زیبا مقبول و دلنشین بود، که حتی حبیب الله پدر شاه امان الله خان قصد ازدواج با ثریا را داشت اما ثریا و پدرش محمود طرزی علاقمند به امان الله خان بودند.
امرالله صالح، رییس پیشین امنیت ملی و وزیر سابق دولت در امور اصلاحات امنیتی در یاداشتی بیان کرده است که «14 اگوست در روز ملی و استقلال پاکستان شماری از بلند رتبه ترین های حکومت وحدت ملی به سفارت پاکستان تشریف فرما شده و سفیر آن کشور و از طریق وی حکومت پاکستان را شادباش و مبارک باد گفتند.»
عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به سرطان های شایعی که در افراد چاق بیشتر دیده می شود اشاره کرد.
اگر ازطریق وای فای با دنیای مجازی در ارتباط هستید و مدام با لپ‌تاپ، تلفن هوشمند یا تبلت‌تان به اینترنت متصل می‌شوید باید بدانید که استفاده مداوم از اینترنت وای فای می‌تواند سلامت شما را به خطر اندازد.
تنها با فشار دادن این نقاط در کف دست تان بدون آن که به پزشک مراجعه کنید، بسیاری از دردها و بیماری های شما درمان می شوند و معجزه آن شما را حیرت زده می کند.
وجود ماده محافظ در مقابل نور خورشید (SPF) در کرم های ضدآفتاب برای محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش به ویژه در روزهای تابستانی و برای افرادی که در ساعات طولانی در معرض آفتاب قرار دارند ضروری است، اما محققان معتقدند نباید میزان این ماده از 60 بالاتر برود، زیرا با افزایش این ماده شیمیایی، سلامت پوست آسیب می بیند.
کم‌خونی بیماری‌ای است که در آن گلبول قرمز خون سالم و کافی برای رساندن اکسیژن به سایر بافت‌های بدنتان ندارید. یکی از شایع‌ترین انواع بیماری کم‌خونی، «کم‌خونی ناشی از فقر آهن» است.
یک پژوهش پزشکی در انگلیس نشان داد که آسپرین به ویژه برای افراد مسن می تواند خطرناک تر از آن چیزی باشد که قبلا تصور می شد.