Share/Save/Bookmark

کد مطلب :63235
تاریخ انتشار : پنج شنبه 21 جدي 1396 ساعت : 23:01:28

آغاز سفر دوچرخه سوارانی‎که پیام صلح را به کشورهای جهان می‎برند

سفیران جوان صلح افغانستان، امروز پس از یک حرکت نمادین رقابت های دوچرخه سواری در کابل، سفر شان را به نُه کشور آسیایی و اروپایی از بهر رساندن پیام صلح، آغاز کردند.
برای ستایش این سفیران جوان، ۳۰ بانوی رکاب زن، به گونۀ نمادین باهم به رقابت پرداختند.
قرار است چهار سفیر جوان صلح افغانستان، با دوچرخه های شان نخست به تاجیکستان بروند و سپس با گذشتن از هفت کشور دیگر، پیام صلح مردم افغانستان را به مردم  فرانسه برسانند.
گلثوم زهرا، مسؤول نهاد سفیران جوان صلح در این باره می گوید: «هدف (دوچرخه سواران) از حرکت امروز بسیج افکار عمومی داخلی و خارجی است و نیز آگاه سازی جامعۀ جهانی از خطر جنگ در افغانستان است.»
این رقابت ها امروز در چهار راهی هنگرها در شهر کابل راه اندازی شد.
ستاره زمانی، یک تن از شرکت کننده گان این رقابت های رکاب زنی نیز می افزاید: «امروز ما این جا (چهار راهی هنگرای شهر کابل) جمع شدیم، تا یک امید تازه را برای شهروندان پیام بدهیم. ما هنوز هم برای بهتر شدن و افغانستان بهتر امید داریم.»
این تیم چهار نفره که قرار است از کشورهای تاجیکستان، ازبیکستان، ترکمنستان، قزاقستان، روسیه، بلاروس، پولند و جرمنی بگذرند و سرانجام به فرانسه برسند شامل دو دختر و دو پسر استند.
قرار است این جوانان در نخستین گام به تاجیکستان وارد شوند و سپس از هر کشور یک پسر و یک دختر رکاب زن با آنان بپیوندند و تا رسیدن به فرانسه شمار شان به بیست رکاب زن خواهد رسید.
این دختران به منظور حمایت از چهار سفیر صلح جوان افغان رقابت های دوچرخه سواری را به راه انداختند.
خاطره، یکی از شرکت کننده گان در رقابت های رکاب زنی، گفت: «هدف من این است که نقش خود را برای پیشرفت افغانستان برجسته کنم؛ این انگیزه باعث شده که در این برنامه شرکت کنم.»
فاطمه، رکاب زن دیگر نیز بیان داشت»: «ما جوانان حرکت کنیم و برای افغانستان رکاب بزنیم و صلح را در کشور بیاوریم.»
در همین حال، برگزار کننده گان این برنامه می گویند که هزینۀ سفر این سفیران صلح را خود آنان می پردازند و هدف این حرکت، تنها رساندن پیام صلح افغانستان به جهانیان است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد