Share/Save/Bookmark

کد مطلب :63249
تاریخ انتشار : جمعه 22 جدي 1396 ساعت : 11:30:31

ویزای اقامتی پاسپورت های خانوار مهاجرین در ایران تمدید می شود

سفارت جمهوری اسلامی افغانستان طی اطلاعیه ای اعلام کرده است پاسپورتهای خانوار با همکاری و هماهنگی های اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله/کشور و اداره گذرنامه جمهوری اسلامی ایران ویزای اقامتی پاسپورتهای خانوار تمدید خواهند شد.
براساس این اطلاعیه کسانی که مدت اعتبار خویش را تمدید نموده اند می توانند از تاریخ ۲۳/ ۱۰ / ۱۳۹۶ از طریق سامانه این سفارت ( www.e-embassy.ir ) در یکی از اردوگاه های سلیمان خانی و گل تپه، نوبت گرفته، جهت تمدید پاسپورت خود، حسب نوبت به اردوگاه تعیین شده, مراجعه نمایند.
شایان ذکر است آغاز کار پروسه یکشنبه ۱/ ۱۱/ ۱۳۹۶ خواهد بود.
در این اطلاعیه همچنین آمده است که مراجعین قبل از مراجعه به اردوگاه مبلغ ۱۹۵ هزار تومان به حساب ریالی سفارت شماره ( ۰۱۰۸۴۷۵۰۶۳۰۰۲ ) در بانک ملی در تهران/ شعبه میرزای شیرازی ( که در تمام شعبات بانک ملی در سراسر ایران قابل پرداخت است) واریز نموده , هر دو نسخه فیش بانکی خویش را حین مراجعه به اردوگاه با خود داشته باشند.
مدت اعتبار تمدید جدید, دوسال و از تاریخ مراجعه قابل محاسبه خواهد بود.
در این اطلاعیه آمده است در صورت خروج یکی از همراهان شامل گذرنامه به خارج از ایران, لطفا نام و مشخصات وی را در فرم نوبت گیری سامانه, درج نمایند تا همزمان گواهی خروج, برای شخص مورد نظر صادر گردد.
مراجعین ساکن استان های تهران, قزوین, سمنان, قم و البرز می توانند برای نوبت گیری به یکی از اردوگاه های سلیمان خانی و یا گل تپه ثبت نام نموده و نوبت گیری نمایند.
در استان های شیراز و اصفهان نیز تیم سیار سفارت سفر خواهند نمود که تاریخ پذیرش از طریق سامانه اطلاع رسانی خواهد شد.
براساس این گزارش طی این مدت در سفارت هیچ پاسپورتی تمدید نمی شود و مهاجرین جهت تمدید پاسپورت خویش به بخش قونسلی سفارت مراجعه نکنند بلکه در مراکز موقت اعلام شده خارج از این نمایندگی نوبت گیری و مراجعه کنند.
لازم به ذکر است سامانه سفارت به منظور نوبت گیری در مراکز یاد شده از شنبه ۲۳ /۱۰ / ۱۳۹۶ باز خواهد شد و مراجعین می توانند در هر جایی که سکونت دارند به سامانه این نمایندگی مراجعه و اخذ نوبت نمایند.
گفتنی ست مراجعین نباید بدون اخذ نوبت به اردوگاه ها مراجعه کنند .


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
Fahima Muzaffary
يکشنبه 18 قوس 1397
سلام مممون بابت اخبار تان . ولی خواهشا از کلمه #افغانستانی استفاده نکنید درست نیست بلکه #افغان درست است .،به یک فرد متعلق به کشور افغانستان #افغان✔، گفته میشود نه #افغانستانی❌. تشکر موفق باشید .
م. حسینی
جمعه 22 جدي 1396
بنده به خاطر اطلاع رسانی و زحمات شما بسیار سپاسگزارم، آرزوی موفقیت برای تمامی کارمندان خوب شما هستیم.