Share/Save/Bookmark

کد مطلب :63960
تاریخ انتشار : سه شنبه 24 دلو 1396 ساعت : 18:54:43

نور: از هر گزینه‌ای برای مقابله با ارگ استفاده خواهیم کرد

عطامحمد نور، والی بلخ یکبار دیگر تهدید کرد که اگر حرکت های مدنی نتیجه ندهد، از هر گزینه‌ای برای مقابله با ارگ ریاست جمهوری استفاده خواهد کرد.
آقای نور که امروز در همایشی در بلخ صحبت می‌کرد، گفت: اول کوشش می‌کنیم از طریق حرکت‌های مدنی به حق خود دست پیدا کنیم و با ظالمان مقابله کنیم.
نور در ادامه افزود: در قدم بعدی اگر حرکت‌های مدنی نتیجه نداد، از هر اقدامی برای گرفتن حق خود و مقابله با ظالمان کار خواهیم گرفت؛ بگذارید کشور به سوی جنگ و بحران پیش رود، هرچند فعلا هم کشور را به سوی بحران سوق داده اند.
بااین همه، او می‌گوید که در روزهای آینده هوادارانش با صدها موتر برای اعتراض وارد کابل خواهند شد و با "ظالمان تسویه حساب خواهند کرد."
عطامحمد نور در ادامه با بیان اینکه « ما به مبارزه خود با ظالمان ادامه می‌دهیم.»، گفت: برای گرفتن حق خود آماده هر نوع قربانی هستیم. نباید از ظالمان ترسید، باید با قدم‌های استوار برای مقابله با فاشیست‌ها و ظالمان که چهار پنج فرد هستند و ریسمان قدرت را در افغانستان فقط همین چند تن به دست گرفته، باید مقابله کنیم.
نور افزود: مشکل ما با شخص است، نه کدام قوم شریف افغانستان؛ باید همه  اقوام برای حفظ وحدت ملی و نجات کشور از چنگال ظالمان و بی کفایت ها شب و روز تلاش کنند.
به گفته او، قوم و زبان برای معرفت و شناخت است، نه برای نفاق و برتری جویی؛ ولی فاشیست‌ها قوم و زبان را ابزاری برای حذف دیگران ساخته اند.
ریاست جمهوری حدود دو ماه قبل اعلام کرد که استعفای عطامحمد نور والی بلخ از سوی رئیس جمهور پذیرفته شده است. اما آقای نور گفته که استعفای او مشروط بوده و نمی‌پذیرد.
از آن زمان تاکنون مردم از ولایات مختلف کشور برای حمایت از عطامحمد نور به ولایت بلخ می‌روند و گردهمایی را برگزار می‌کنند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد