Share/Save/Bookmark

کد مطلب :63964
تاریخ انتشار : سه شنبه 24 دلو 1396 ساعت : 23:23:43

رئیس جمهور غنی: تبعیض با زنان، تبعیض با رئیس جمهور است

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان عصر امروز در نشستی با افسران زن در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، گفت: امروز یک روز استثنایی است که شیرزنان افغان، آیندۀ افغانستان را رقم می زنند.
رئیس جمهور گفت: تبعیض در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی کشور جای ندارد و هر کسیکه در برابر زنان در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی کشور تبعیض می کند، در حقیقت با رئیس جمهور تبعیض کرده است.
آقای غنی در این نشست خطاب به افسران زن در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی کشور گفت: امروز یک روز استثنایی است که شیرزنان افغان، آیندۀ افغانستان را رقم می زنند. شما اولین مدافعین این کشور هستید.
به گفته او، زنان افغان همیشه در صف مقدم نبرد قرار داشته و در تاریخ کشور خوب درخشیده اند.
رئیس جمهور از افسران زن خواست که از خانواده های شان بخاطر فرستادن آنان در صفوف قوای مسلح کشور، تشکر کنند و افزود که زنان بر چالش های که مانع سهم‌گیری شان در صفوف قوای مسلح کشور می شود، فایق آمده اند.
رئیس جمهور غنی گفت: در محیط که شما فعالیت می کنید، فرصت ها و چالش ها وجود دارد و من باور دارم که هر کدام تان به کشور و مردم خویش مصدر خدمت بزرگ می شوید.
وی خاطرنشان کرد: مبارزۀ را که شما امروز در خط نخست انجام می دهید، در نتیجۀ آن، پنج تا ده نسل آیندۀ افغانستان آرام خواهد شد و شرایط ثبات و امنیت را فراهم خواهد کرد.
براساس آمارها، شمار زنان در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به حدود شش هزار تن می‌رسد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد