Share/Save/Bookmark

کد مطلب :65787
تاریخ انتشار : سه شنبه 25 ثور 1397 ساعت : 16:35:44

واکنش تند احزاب سیاسی کشور به تصمیم ننگین رئیس جمهور آمریکا در ارتباط با مسئله قدس

پس از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انتقال سفارت آمریکا از تلاویو به بیت المقدس احزاب و جریان های سیاسی کشور طی واکنش هایی تند و صریح، نفرت و انزجار خود را نسبت به این تصمیم بیان داشته و آن را شرم آور و ننگین خطاب کردند.

به گزارش خبرنگار افغان ایرکا از کابل حزب رفاه ملی، نهضت اسلامی و حرکت انقلاب اسلامی افغانستان از جمله احزاب سیاسی هستند که طی روزهای اخیر در واکنش هایی تصمیم ترامپ را تقبیح کردند.

نهضت اسلامی افغانستان نیز در ادامه واکنش ها در ارتباط به نقل مکان سفارت امریکا از تلاویو به بیت المقدس صبح امروز با حضور چندین تن از شخصیت های علمی، فرهنگی و سیاسی کشور با برگزاری کنفرانس مطبوعاتی واکنش صریح و تند خود را نسبت به این تصمیم ترامپ اعلام کرد.

دکتر فضل الهادی وزین استاد دانشگاه و عضو اتحادیه علمای جهان اسلام در سخنان خود انتقال سفارت آمریکا از تلاویو به بیت المقدس را محکوم نموده و آن را مغایر به معاهدات بین المللی دانست.

مولوی محمد مختار مفلح مشاور داکتر عبدالله و رئیس نهضت اسلامی افغانستان نیز با ایراد سخنانی اظهار نمود که مسئله فلسطین تنها مربوط به چغرافیای این کشور نیست بلکه فلسطین یعنی عظمت و آبروی تمام جهان اسلام.

به گفته مفلح حکومت افغانستان حد اقل با ایراد یک بیانیه از مردم فلسطین باید حمایت کند.

مولوی منیب رهبر حزب حرکت انقلاب اسلامی افغانستان نیز با حضور در این گردهمایی ضمن این که خاطر نشان ساخت که تصمیم ترامپ بدون شک باعث افزایش ناارامی در منطقه می شود اظهار نمود که ترامپ نمیاندگی از مردم آمریکا را نمی کند.

موج اعتراض ها نسبت به تصمیم ترامپ در حالی در کشور اوج پیدا کرده که حکومت افغانستان تا کنون در این رابطه واکنشی را حد اقل در سطح یک بیانیه از خود بروز نداشته، و گمانه زنی هایی وجود دارد که حکوت تحت تاثیر ایالات متحده امریکا نسبت به این مسئله خاموش مانده است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد