Share/Save/Bookmark

کد مطلب :66867
تاریخ انتشار : سه شنبه 19 سرطان 1397 ساعت : 13:59:02

اظهارات تازه معاون سخنگوی رییس جمهور در مورد بازداشت های اخیر

شاه حسین مرتضوی، معاون سخن‌گوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که بازداشت‌های اخیر به اساس شکایت‌های مردم و اقدام‌های غیرقانونی شان صورت گرفته‌است.

آقای مرتضوی، ام‌روز( سه‌شنبه، ۱۹ سرطان) در یک نشست خبری گفت که بازداشت‌های اخیر به اساس کدام قضیۀ سیاسی صورت نگرفته و مبنای آن شکایت‌‎های مردم بوده‌است.

معاون سخن‌گوی کاخ ریاست جمهوری افزود، افرادی که بازداشت شده از جمله اشخاصی بوده‌اند که دست به آزار و اذیت مردم و اقدام‌های فراقانونی زده بوده‌اند.

او یاد کرد، شخصی که از ولسوالی پرجمن فراه بازداشت گردید، تمام این ولسوالی را به گروه طالبان تسلیم کرده بود و به همین قسم فردی دیگری که از ارزگان دست‌گیر شد، ده‌ها پاس‌گاه نیروهای امنیتی را به طالبان داد؛ اما به طور مشخص از نظام الدین قیصاری یادآور نشد که وی به کدام دلیل بازداشت گردیده‌است.

وی در عین حال در مورد تصاویرهای که از سوی رسانه‌های اجتماعی به نشر رسیده و گفته می‌شو دکه نیروهای ارتش به شکل بسیار رحمانه، نگه‌بانان آقای قیصاری را بازداشت و یک تعداد هم را کشته وزخمی ساختند، گفت که نیروهای ارتش با همه برخورد انسانی کرده‌اند.

آقای مرتضوی گفت، قضاوت پیش از وقت، منصفانه نیست و افزود که تا هنوز به طور مشخص تحقیق نشده که آیا آنان نگه‌بانان نماینده جنرال دوستم اند یاخیر‌؟

معاون سخن‌گوی ارگ ریاست جمهوری هم‌چنان در مورد تظاهرات‌های اخیر در شمال کشور می‌گوید که اعتراض‌ مسالمت‌آمیز حق قانونی شهروندان کشور است و خواست‌های آنان پذیرفته خواهند شد.

وی از تظاهرات کننده‌گان خواست تا حوصله شان را نگه‌دارند و به مکان‌های عام‌المنفعه ضرر نرسانند.

این درحالی‌ست که از یک هفتۀ بدینسو، اعتراض‌های شهروندان در شمال کشور جریان دارد و تا هنوز به خواست شان که رهایی فرمان‌ده قیصاری و برگشت معاون اول کشور می‌باشد، نرسیده‌اند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد