Share/Save/Bookmark

کد مطلب :68288
تاریخ انتشار : سه شنبه 17 ميزان 1397 ساعت : 10:47:58

دانش: مردم غزنی طرح مشترک برای برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان را به حکومت بسپارند

معاون دوم ریاست جمهوری از مردم و بزرگان ولایت غزنی خواسته است که پس از مذاکرات،طرح مشترک خود برای انتخابات پارلمانی را به حکومت ارائه کنند.

دفتر مطبوعاتی معاونیت دوم ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته است.”در نشستی که با اشتراک معاون اول ریاست اجرائیه، بزرگان ولایت غزنی، نمایندگان کمیسیون‌های انتخاباتی و نمایندگان حکومت، بعد از ظهر روز دوشنبه به ریاست سرور دانش برگزار شده بود، در مورد برگزاری انتخابات پارلمانی در ولایت غزنی تصامیم لازم اتخاذ گردید.”

سرور دانش در این نشست گفته است که حکومت در مورد برگزاری انتخابات و حق دسترسی شهروندان در تعیین نمایندگان‌شان در شورای ملی مسئولیت دارد، اما چگونگی تفاهم برای حل موضوع انتخابات پارلمانی در ولایت غزنی را به خود باشندگان ولایت غزنی سپرده است.

او تأکید کرده است که تأخیر در انتخابات پارلمانی ولایت غزنی به هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست و مردم غزنی با انسجام و هم‌پذیری همیشگی باید طرح مشترک خود را در مورد برگزاری انتخابات غزنی به حکومت ارائه کنند.

این در حالی است که پیش از این رئیس جمهور غنی در دومین سفر خود به ولایت غزنی از مردم خواسته بود که پیشنهاد مشخص شان را در مورد برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان به حکومت بسپارند.

قرار است که یک هیات از بزرگان ولایت غزنی که هم اکنون در کابل هستند به این ولایت بروند تا زمینه برای جلسات هماهنگی برای چگونگی برگزاری انتخابات مجلس نمایندگان فراهم سازند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد