Share/Save/Bookmark

کد مطلب :69872
تاریخ انتشار : چهار شنبه 19 جدي 1397 ساعت : 16:00:28

لالی حمیدزی: استانکزی قاتل جنرال رازق است!

لالی حمیدزی نماینده مردم قندهار در ولسی جرگه گفت: معصوم استانکزی رییس امنیت ملی قاتلان جنرال رازق را رها کرده است و بناً خود آقای استانکزی قاتل جنرال رازق است.

هیات بررسی ولسی جرگه از عدم همکاری ریاست عمومی امنیت ملی با این هیات در پیوند به بررسی ترور جنرال رازق انتقاد کرده و می‌گوید که این ریاست به تاز‌گی یک مظنون این حادثه را رها کرده است.

نثار احمد غوریانی رییس کمیسیون امنیت داخلی ولسی جرگه در نشست امروز این جرگه گفت: ریاست امنیت ملی ضمن درخواست‌ها و تماس‌های پی هم هیات بررسی ولسی جرگه تا هنوز در مورد تحقیق و بررسی دوسیه شهادت جنرال رازق همکاری نکرده است.

آقای غوریانی افزود که سه مظنون ترور جنرال رازق در بازداشت امنیت ملی به سر می‌بردند و به تازگی هیات تحقیق خبر شده است که فرد آنان بدون حکم داده از سوی این ریاست رها شده است.

او بیان داشت، از آنجایی که ولسی جرگه یک نهاد اجرایی نیست نمی‌تواند از قوه قهریه استفاده کند و امنیت ملی را مجبور سازد تا اجازه بررسی و تحقیق دوسیه جنرال رازق بدهد.

لالی حمیدزی نماینده مردم قندهار در ولسی جرگه نیز با انتقاد تند از ریاست عمومی امنیت ملی گفت: معصوم استانکزی رییس امنیت ملی قاتلان جنرال رازق را رها کرده است و بناً خود آقای استانکزی قاتل جنرال رازق است.

آقای لالی هشدار داد که مردم لوی قندهار از آقای استانکزی در مورد چگونگی ترور جنرال رازق و اقدامات این ریاست در مورد پیگیری عاملان این حادثه پاسخ می‌خواهند.

به گفته او، هیات بررسی ولسی جرگه تمامی بررسی‌ها در مورد چگونگی ترور جنرال رازق را به اتمام رسانده و تنها تحقیق از 3 مظنونی که در بند امنیت ملی است باقی مانده که این ریاست با این تحقیق همکاری نمی‌کند.

با این وجود، امیرخان یار معاون دوم ولسی جرگه نیز از ریاست امنیت ملی خواست که با هیات بررسی ولسی جرگه همکاری کند تا این مساله به صورت جدی بررسی شود.

آقای امیرخان یار در مورد رهایی یک مظنون از سوی امنیت ملی نیز گفت که این ریاست نباید بدون بررسی و تحقیق متهم را رها کند و کسی که مجرم است باید محاکمه شود.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد