Share/Save/Bookmark

کد مطلب :69884
تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 جدي 1397 ساعت : 12:22:39

سید نورالله جلیلی سومین نامزد انتخابات ریاست جمهوری امروز ثبت نام کرد

داکتر سید نورالله جلیلی، امروز پنج‌شنبه(۲۰جدی) به گونه‌ی رسمی خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ثبت نام کرد. اقای جلیلی سومین نامزد انتخابات ریاست جمهوری است که تا این دم، با دو معاون خود در دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات ثبت نام کردند.

خلیل رومان به عنوان معاون اول و چراغ علی چراغ به عنوان معاون دوم آقای جلیلی ثبت نام کردند. این درحالی است که روند ثبت نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ۱۳ جدی ماه جاری به گونه‌ی رسمی آغاز شد.

پیش از این محمد حکیم تورسن نیز خود را برای اشتراک در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده بود.  هم‌چنان عبدالطیف پدرام نیز به عنوان نخستین نامزد انتخابات ریاست جمهوری، با معاونان‌اش احسان الله حیدری معاون اول و محمد صادق وردک معاون دوم در روز اول پروسه ثبت نام رسما ثبت نام کرده بود.

با این حال عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخن‌گوی کمیسیون انتخابات به هشدار گفته است که تا حال ۷۳ تن بسته‌های معلوماتی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو را دریافت کرده اند که در این میان دو بانو نیز شامل هستند.

بر اساس تقویم جدید کمیسیون انتخابات، قرار است انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای ولایتی، شوراهای ولسوالی و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی هم‌زمان با هم در ۲۹ سرطان سال آینده برگزار شود.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد