Share/Save/Bookmark

کد مطلب :71551
تاریخ انتشار : شنبه 24 حمل 1398 ساعت : 19:46:14

اجمل فایز به‌حیث فرمانده جدید پولیس بلخ معرفی شد

اجمل فایز به تازگی به‌حیث فرمانده جدید پولیس ولایت بلخ تعیین شده و به گونه‌ی رسمی به این سمت معرفی شده است.

نصرت رحیمی، سرپرست دفتر سخن‌گوی وزارت داخله امروز (شنبه، ۲۴ حمل) گفت که اقای فایز به‌جای عبدالرقیب مبارز، فرمانده پیشین پولیس بلخ به این سمت گماشته شده است.

آقای رحیمی افزود که اجمل فایز دارای تحصیلات عالی بوده و پیش ازاین به‌حیث فرمانده قطعه قرارگاه وزارت داخله کار کرده است.

به گفته‌ی او، وزارت داخله از کارکردهای عبدالرقیب مبارز، فرمانده پیشین پولیس بلخ نیز قدردانی کرده و در نظر دارد تا فرصت خدمت‌گذاری را در یک بخش دیگر برای او فراهم کند.

آقای نور پس از معرفی رسمی فرمانده جدید پولیس بلخ، طی اعلامیه گفته: "از مديريت، فهم و توجه وزراى محترم دفاع ملى و امور داخله در امر تحقق وعده شان براى تعيين فرمانده جديد پوليس در بلخ قلبا سپاسگزارى می‌كنم!"

 در اعلامیه آمده، در حاليكه مردم صلح دوست بلخ داشتند براى جشن جمشيدی نوروز آمادگى می‌گرفتند، تصميم بدون مشورت و ناسنجيده حتى بدون مشورت والى بلخ كه نماينده رييس جمهور در ولايت است، وضعيت بلخ را متشنج كرد.

 او در مورد تفاوت میان معرفی فرمانده قبلی و فرمانده جدید گفته است که فرمانده قبلی با 30 عراده تانك وارد شهر شد. در حاليكه فرمانده فعلي با استقبال صدها شهروند و مسؤولان وارد مزارشريف گرديده است.

در اعلامیه آمده که مردم بلخ با عبدالرقيب مبارز فرمانده قبلی بلخ هیچ ديد منفی نداشته، بلكه با روند گزينش ايشان مخالف بودند.

این همه در حالی است که حدود یک ماه پیش وزارت داخله‌ی کشور جنرال عبدالرقیب مبارز را به عنوان فرمانده جدید پولیس این ولایت معرفی کرد.

تقرری آقای مبارز به این سمت با مخالفت عطامحمد نور، والی پیشین بلخ مواجه شد. آقای نور این اقدام حکومت را برخلاف توافقنامه میان خودش و ارگ ریاست‌جمهوری خوانده و گفته بود که ارگ در تلاش «توطئه برای برهم زدن آرامش مردم مزار شریف» است.

این مخالفت آقای نور سبب شد تا درگیری‌هایی میان طرفداران او و نیروهای پولیس در مقر فرماندهی پولیس بلخ رخ دهد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد