Share/Save/Bookmark

کد مطلب :72083
تاریخ انتشار : چهار شنبه 25 ثور 1398 ساعت : 15:24:58

واکنش تند دبيركل حزب ملت افغانستان به اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی مملو از تقلب کابل

اعلام نتایج نهایی انتخابات پارلمانی حوزه کابل با اعتراضات گسترده‌ای مواجه شده است؛ جعفر مهدوي دبيركل حزب ملت افغانستان ضمن انتقاد از نتایج نهایی انتخابات پارلمانی کابل گفت: مردم ما میدانند که جداي از انتحار هدفمندانه مركز توزيع تذكره و ممانعت از اخذ تذكره و سهولت براي ثبت نام و... كه باعث عدم ثبت نام بخش وسيعي از مردم در غرب كابل گرديد، فاشيزم و استبداد براي محروم كردن بخش قابل توجهي از مدني ترين شهروندان اين سرزمين يعني مردم هزاره براي داشتن نمايندگاني متعهد و شايسته در مجلس نمايندگان از هيچ كوششي دريغ نورزيد.


متن بیانیه دبيركل حزب ملت افغانستان به شرح ذیل می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
با اعلام نتايج نهايي انتخابات پارلماني مملو از تقلب در ولايت كابل يك قدم به مرگ دموكراسي و حاكميت مردم سالاري و تحكيم فاشيزم و استبداد در افغانستان نزديك شديم.

من افتخار مینمایم دوران کاری وکالت خود را در دفاع از حقوق ومنافع مردم خویش سپری نموده واز هیچگونه سعی وتلاش در این راستا دریغ نورزيده ام. از پیگیری واحکام کوچک ترین کار"عرایض" مردم تامقابله با مافیای زمین وحمایت ومعرفی نسل جوان در ادارات حکومتی وفراهم کردن زمینه های نشست رو در رو مردم وموکلین با ادارات دولتی جهت حل مشکل شان وبلند کردن صدای مردم از تریبون خانه ملت وجلوگیری از تضییع حق مسلم آنها در ادارات دولتی و ارگان های امنیتی و ایستادگی در برابر اعمال تبعیض وستم حکومت فاشیست برعلیه مردم هزاره و... همه و همه ي اینها را مدیون قدرت واعتبار" اعتماد مردم" در قالب رايي است  كه مردم به من داده اند، میدانم ؛ فلذا تلاش کردم تا عزت واقتدار مردمم را بحیث یک نماینده واقعي مردم حفظ کنم.

مردم ما میدانند که جداي از انتحار هدفمندانه مركز توزيع تذكره و ممانعت از اخذ تذكره و سهولت براي ثبت نام و... كه باعث عدم ثبت نام بخش وسيعي از مردم در غرب كابل گرديد، فاشيزم و استبداد براي محروم كردن بخش قابل توجهي از مدني ترين شهروندان اين سرزمين يعني مردم هزاره براي داشتن نمايندگاني متعهد و شايسته در مجلس نمايندگان از هيچ كوششي دريغ نورزيد. علی رغم تمام مهندسي گسترده و پيچيده انتخابات پارلماني در سراسر كشور و مخصوصا ولايت كابل و سپس تقرر غير قانوني و گماشتن عوامل و كوتوله هاي همراه و همسو با سياست هاي فاشيستي حلقه ارگ در ولسي جرگه ،مشرانو جرگه و تصفيه بدنه حكومت (مخصوصا در سكتور امنيتي )از حضور كدرهاي متخصص و متعهد مردم هزاره، جملگي حكايت از آن دارد كه فاشيزم با تمام قوا به سمت نهادينه كردن استبداد و ديكتاتوري در حركت است. ليست نتايج نهايي انتخابات پارلماني ولايت كابل بر اساس معلومات منابع موثق و دقيق ما با فشار و مهندسي حلقه فاشيستي ارگ از طرق مختلف و پيچيده منجمله مفقود اعلام كردن اكثريت آراي غرب كابل و... صورت گرفته نه بر اساس رای واقعی مردم! و ليست اعلان شده طي بيست و چهار ساعت  گذشته در پشت دروازه هاي بسته ارگ تنظيم و اعلان شده است.

فلذا ما اين نتايج متقلبانه را نپذيرفته و مسوليت محروم كردن سيستماتيك  مردم هزاره براي داشتن نمايندگان واقعي شان در مجلس نمايندگان را برعهده حلقه فاشيستي حاكم بر ارگ، مزدوران هزاره نماي پشت دروازه هاي ارگ و كميشنران معامله گر كمسيونهاي انتخاباتي مي دانيم.

 من از مردمي که اعتماد کردند و مشکلات وتهدیدات امنیتی را به جان قبول کرده به پای صندوق های رای  آمدند صمیمانه سپاسگزاری مینمایم.

امابه مردم خود اطمینان میدهم راهي که در پیش گرفتیم هرچند طولانی، پرچالش و دشوار است اما با تمام توان وانگیزه مضاعف برسر داعیه عدالتخواهی خود استوار ایستاده ایم وکما کان افتخار دارم که مورد اعتماد مردم خویش بوده و در دفاع از حقوق ومنافع شما تلاش خواهم کرد و هیچ جغد شومي نمي تواند صداي عدالتخواهي مردم مان را خفه نمايد؛ هستيم بر آن عهدي كه بستيم.
                           
والسلام علي من اتبع الهدي
جعفر مهدوي
دبيركل حزب ملت افغانستان
عضو شوراي عالي مردمي جنبش روشنايي
كابل - ٢٥ ثور١٣٩٨


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد