Share/Save/Bookmark

کد مطلب :72635
تاریخ انتشار : شنبه 25 جوزا 1398 ساعت : 11:12:35

طالبان: امریکا از گروه تروریستی داعش حمایت می‌کند

سخنگوی طالبان در واکنش به اظهارات یک مقام امریکایی گفت: گروه تروریستی داعش در مناطق شرقی کشور از کمک نیروی هوایی و اطلاعاتی امریکا برخوردار است.

جنرال «فرانک مکنزی» گفته بود که داعش از افغانستان قصد حمله به امریکا را دارد و حضور نظامیان امریکایی در افغانستان، از وقوع این حمله جلوگیری کرده است.

ذبیح الله مجاهد افزود: داعش در افغانستان تهدید قابل توجهی نیست و اگر حمایت هوایی امریکا از این گروه تروریستی در شرق کشور نبود، ولایت ننگرهار را از وجود آنها پاکسازی می‌کردیم.

وی ادامه داد: فتنه داعش از ابتدای ظهور در افغانستان از کمک امریکا برخوردار بود و البته داعش عددی نیست که تهدید خوانده شود.

مجاهد تاکید کرد که طالبان داعش را در بیشتر مناطق افغانستان نابود کرده است و دلیل ادامه حضور این گروه تروریستی در مناطق شرقی افغانستان نیز کمک نیروی هوایی و اطلاعاتی امریکا است.

وی ادامه داد که نظامیان امریکایی با بمباران خطوط طالبان از ریشه کردن داعش جلوگیری می‌کنند.

مجاهد تصریح کرد که گفته‌های مقامهای امریکایی با عملکرد آنها تناقض دارد، آنها از نام و وجود داعش برای ادامه حضور نظامی در افغانستان استفاده می‌کنند.
شماری از کارشناسان کشورمان بر این عقیده هستند از آنجایی که امریکایی ها در شش دور از مذاکرات دوحه قطر با طالبان دستاوردی نداشتند، از اهرم داعش برای فشار روی طالبان استفاده می‌کنند.

برخی نیز معتقدند از آنجایی که امریکایی ها برای خروج از افغانستان تغییر عقیده داده‌اند، به دنبال بهانه‌ای برای تداوم حضور نامشروع خود هستند.

پیش از این غربی‌ها از حضور 20 گروه تروریستی در افغانستان سخن گفته بودند اما پس از پایان دور ششم مذاکرات دوحه قطر، تعداد گروههای این لیست به عدد 30 افزایش یافت.

افزایش دشمن‌های فرضی برای حضور غیر مشروع نظامیان غربی در افغانستان، از مدت‌ها پیش در دستور جنگ روانی پنتاگون بود و داعش نیز در کانون این جنگ قرار دارد.

حضور 18 ساله نظامیان آمریکایی در افغانستان، نه تنها برای مردم امنیت نیاورده است، بلکه هر روز بر شدت ناامنی در مناطق مختلف کشور افزوده می‌شود.

امریکایی‌ها سالانه 50 میلیارد دالر را صرف امنیت سربازان خود در افغانستان می‌کنند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد