Share/Save/Bookmark

کد مطلب :72639
تاریخ انتشار : شنبه 25 جوزا 1398 ساعت : 16:11:59

داکتر عبدالله: کشورهای منطقه نمی‌توانند یکدیگر را در برابر تروریزم تنها رها کنند

 رییس اجرایی حکومت وحدت ملی در پنجمین اجلاس سران کشورهای عضو کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا، تروریزم را تهدیدی در برابر توسعه منطقه خواند و تاکید کرد که کشورهای منطقه نمی‌توانند یکدیگر را در برابر تروریزم تنها رها کنند.

داکتر عبدالله عبدالله، امروز شنبه (25 جوزا) در پنجمین اجلاس سران کشورهای عضو کنفرانس تعامل و اعتمادسازی در آسیا (سیکا) که در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شده، از رشد تروریزم در منطقه ابراز نگرانی کرد.

داکتر عبدالله بیان داشت که فقر، فساد، افراط گرایی خشونت آمیز و قاچاق مواد مخدر چالش‌هایی را فرار روی توسعه منطقه‌‌ای بوجود آورده است.

وی گفت:" مبارزه با تروریزم و تهدیدهای ناشی از آن نیازمند تلاش‌های مشترک صادقانه با روحیه‌ منطقه‌ی را می‌طلبند.”

رییس اجرایی با بیان اینکه کشورهای عضو سیکا در بخش تامین صلح و امنیت باید با همدیگرهمکاری کنند گفت:" با تلاش‌های صادقانه باید آسیب‌های ناشی از حملات تروریستی را کاهش دهیم." او تاکید کرد:" ما نمی‌توانیم یکدیگر را در برابر رشد تروریزم تنها رها کنیم."

داکتر عبدالله، افغانستان را تشنه صلح خوانده گفت:" افغانستان برای تامین صلح تلاش داشته و اهمیت آن را برای کشورهای منطقه و فراتر از منطقه نیز درک می‌کند."

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی، تامین صلح در منطقه را نیازمند همکاری بین‌المللی دانسته و تاکید کرد:"ما باید تروریستان را از دست یافتن به پناهگاه‌های امن محروم سازیم."

گفتنی است که اجلاس سران کنفرانس تعامل و اعتماد سازی در آسیا (سیکا) هر چهارسال یک‌بار به اشتراک سران 27 کشور عضو، هشت عضو و سازمان بین‌المللی ناظر برگزار می‌گردد. در اجلاس 2019 که در شهر دوشنبه به میزبانی جمهوری تاجیکستان برگزار گردیده سران دول و حکومت‌های کشورهای عضو و ناظر قضایای مهم منطقه‌یی و بین‌المللی را مورد بحث قرار می‌دهند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد