Share/Save/Bookmark

کد مطلب :78872
تاریخ انتشار : سه شنبه 30 ثور 1399 ساعت : 17:27:16
رهبر حزب وحدت ملی اسلامی افغانستان:

حمایت مسلمانان تا پایان اشغال فلسطین ادامه دارد

محمداکبری رهبر حزب وحدت ملی اسلامی افغانستان در آستانه روز قدس اعلام کرد که تا پایان اشغال سرزمین های فلسطینی، حمایت مسلمانان جهان و افغانستان از ملت مظلوم فلسطین ادامه خواهد داشت.

محمداکبری روز سه شنبه در مصاحبه با ایرنا در کابل گفت که ملت فلسطین مظلوم ترین ملت در جهان است و مردم آن به علت ظلم استکبار و استعمار غرب و آوردن رژیم صهیونیستی به سرزمین فلسطین سبب شده که بیش از ۶۰ سال در منازل و کشور خود اسیر باشند.

این عضو مجلس سنای کشور افزود: فلسطین برای مردم این کشور توسط رژیم غاصب اسرائیل به بزرگترین زندان جهان مبدل شده و دنیا باید با آن‌ها همکاری کند و مسلمانان جهان مسوولیت دارند که از مردم فلسطین حمایت کنند.

به باور این سیاست‌مدار کشور، راه حل مشکل فلسطین این است که رژیم اسرائیل تصمیم سازمان ملل و شورای امنیت را قبول کرده و به پشت مرزهای ۱۹۶۷ بر گردد تا دو دولت مستقل فلسطین و اسرائیل تشکیل شود.

وی تأکید کرد، تنها با این روش امکان دارد که اوضاع خاورمیانه به طرف ثبات و امنیت برود و درغیر این صورت وضعیت با گذشت هرسال پیچیده‌تر خواهد شد.

اکبری گفت که در چنین شرایطی هر مسلمانی در هر گوشه و کنار دنیا مسوول هستند از مردم فلسطین تا وقتی که ظلم برطرف شود و اشغال اسرائیل پایان یابد، حمایت کنند.

رهبر حزب وحدت ملی اسلامی افغانستان تصریح کرد که مسلمانان باید در همه عرصه‌ها و هرگونه کمک مالی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی برای مردم مسلمان و مجاهد فلسطین که واجب است اقدام کنند.

وی گفت که مردم مسلمان و مجاهد افغانستان نیز باید در کنار دیگر مسلمانان جهان، مانند گذشته از فلسطین حمایت کرده و به همکاری خود ادامه دهند.

اکبری اضافه کرد: هرچند افغانستان خود با مشکلات فراوان روبروست اما باوجود آن نباید ملت فلسطین را فراموش کند و به تلاش خود در کنار دیگر ملل مسلمان ادامه دهند تا اشغال فلسطین پایان یابد و فلسطینی ها دارای دولت مستقل شوند.

مردم افغانستان با توجه به شرایط کرونایی امسال تصمیم گرفته‌اند که نگذارند سنت حمایت از مردم مظلوم فلسطین فراموش شود و حمایت خود را در آستانه روز قدس از طریق رسانه‌ها، برنامه های اینترنتی، تبلیغات و نصب تابلوها و بیلبوردها از مردم ستم‌دیده فلسطین در برابر اسرائیل غاصب نشان دهند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد