Share/Save/Bookmark

کد مطلب :78920
تاریخ انتشار : پنج شنبه 1 جوزا 1399 ساعت : 16:38:28

مختار مفلح: کدام سلاح غربی در دست اعراب علیه متجاوزان آمریکایی استفاده شد؟/ حضور آمریکا در کشور معنایی جز پایان افغانستان ندارد

ترامپ سران مزدور کشورهای اسلامی را در یک کلاس درسی جمع کرد و برای آنان کلاس درس گذاشت و به عنوان ملک الملوک و پادشاه پادشاهان به این جوجه ملک ها دستور صادر کرد و جملات عجیبی مطرح کرد یکی از آن جملات «تروریزم اسلامی» آن هم در مرکز تمدن اسلامی بود!


مولوی محمد مختار مفلح - رهبر نهضت اسلامی افغانستان و رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف:
نهضت اسلامی افغانستان بر اساس اصولی که به آن پایبند است و خود را ملزم به رعایت آن می داند که عبارت است از مبارزه فراگیر و مداوم بر علیه کجی ها و انحرافات در کشور و جهان اسلام و مبارزه با استکبار جهانی و تلاش در جهت تقویت عزت و عظمت اسلام، با این نظرداشت در ارتباط به گستاخی ها و اهانت هایی که ترامپ نسبت به جهان اسلام در حضور سران مزدور کشور های اسلامی که با انتقال شیطان خانه آمریکا از تل آویو به قدس شریف انجامید،این نظریات را ارائه می کند.

اجازه دهید که حقایق را به ملت مان واضح بگوییم، اجازه دهید که برای ملت بگوییم که در وطن آنان چه می گذرد و در واقع چه چیزی در انتظار سرنوشت آنان است. بلی امروز سخن از بستن پیمان مجدد بسیاری از سران کشورهای اسلامی مزدور با آمریکا است.

واضح است که یک فرد مسلمان، یک جامعه مسلمان، در همچون مسائلی نمی تواند بیرون از حد و مرزی که دین برای او مقرر داشته است، قدم گذارد؛ یک جامعه اسلامی نمی تواند در موضوعی به این حساسی از قرآن کریم راهنمایی و مدد نجسته و به مرور به آن پشت کند، در یک جامعه اسلامی اگر کسی از قرآن کریم راهنمایی نگیرد، و پاسخ آن را از پیغمبر بزرگ اسلام سراغ نگیرد و یا اصلا به منابع برجای مانده از او مراجعه نکند، دیگر آن جامعه را جامعه اسلامی نمی توان نامید و چنان انسانی که پشت به قرآن نموده را نمی شود مسلمان خواند! اما خوشبختانه ملت مومن ومردم دین شعار افغانستان به اثبات رسانده اند که آنان یکی از قوی ترین سپاه های اسلام بوده اند و قرآن انتخاب اول و آخر آنان است، بلی این ملت به قرآن کریم مراجعه می کند این ملت به اسلام مراجعه می کند، این ملت به پیامبر عزیز اسلام مراجعه می کند و از زبان حق او حق را می شنود. بنابراین قرآن کریم دراین باره نه خاموش است و نه ساکت،در این زمینه به جدیت و قاطعیت ایستاده است، قرآن کریم اجازه نمی دهد که اهل ایمان با آنچه که ایمان آنان را به تباهی می کشاند و آنان را از ملت اسلامی بیرون می کند، وارد معامله گردند، قرآن‌ کریم به قوت در برابر اینکه مسلمانان با کفار متجاوز سر یک میز بنشینند، مقاومت می کند. آیات زیادی هم در این باره موجود است؛ همه می دانید...

هم گام شدن با آمریکایی ها چه هدفی دارد؟ آیا شرط زندگی نمودن دنیای اسلام درگرو پیمان با آمریکایی هاست؟ مگر مرگ و زندگی ما در دست کسانی است که با خدا به محاربه برخاسته اند؟ آیا این درست است که اگر برویم با آمریکایی ها پیمان ببندیم این دنیای مان به گل و گلزار مبدل می گردد؟ پس این به هیچ صورت درست نیست که ما باور کنیم که آمریکایی ها ولی نعمت افغانستان و جهان اسلام اند – نعوذ بالله – بلکه از جهان عرب باج و جزیه هم گرفته اند آمریکا و غرب اگر نشانه ای از اخلاص دارند بروند در قدم نخست آن رژیم قاتل مسلمانان در شرق میانه را لا اقل متقاعد به دست برداشتن از کشتار انسان های بیچاره فلسطین کنند الیته این کار را هرگز انجام نخواهند داد، شما دیدید که ترامپ بعد از سفر به ریاض به تل اویو می رود و در آنجا اسرائیل را به جنگ علیه مسلمانان تحریک می کند که متاسفانه مجوز جنگ با جهان اسلام را هم از این سران کشور های مزدور و سر سپرده می گیرد. سؤال اساسی این است که از سلاح های خریداری و ساخته شده توسط کشورهای اسلامی ، علیه کدام قدرت های بیگانه و مداخله گر و ستم پیشه گر، درجهان اسلام تاکنون استفاده ای صورت گرفته است؟


آیا کشورهای افغانستان، سوریه، عراق، فلسطین و یمن توسط همین سلاح ها و بیگانگان به خاک و خون کشیده نشده است؟
آیا میلیون ها انسان از این کشورها آواره نشده اند؟ جهان اسلام و مسلمانان به این سیاست های مزدورانه و ستم گرانه حکومت های خویش چه پیامی دارند؟

پس بگذارید که به آمریکایی ها صریح بگوییم که شما بس کنید! این افغانستان از سفره شما آنچه برداشته است همانا فساد است که امروز همه از آن در افغانسان رنج برده و تعفن آن ملت آزاده افغانستان را آزار می دهد. این شما بودید که امروز افغانستان را به بن بست کشانده اید، به بهانه از بین بردنم دست پرورده های خودتان، بر فرق سر ملت مسلمان افغانستان هزاران تن بمب و باروت ریختید! این شما بودید که در افغانستان چندین برابر آن هایی که در نیویورک جان خود را از دست دادند، آدم کشتید و قتل عام کردید.

ملت عزیز افغانستان
وقت آن فرا رسیده که با دور افکندن تمامی اختلافاتی که آن هم ریشه در دستگاه های اطلاعاتی خارجی ها دارد، آنچه که به نفع ملت افغانستان است را برگزینیم، اگر همه نیروهای آمریکایی در افغانستان بیایند نمی‌توانند برای رفاه مردممان کاری انجام دهند، آنان در پی منافع خوداند، آنان نمی توانند جز برای خود برای ما کاری کنند، آنان خود مشکل افغانستان اند نه طرفی برای حل مشکل افغانستان. بنابراین ملت افغانستان است که می تواند با اتحاد و وفاق اسلامی خود را به شاهراه سعادت سوق داده و نگذارد که آمریکایی ها از ماورای دریاها برای این ملت رخت سفر ببندند و تعیین تکلیف کنند، اگر ما با وفاق و یکپارچگی برای منافع ملت افغانستان ایستادگی کنیم به یقین که جای پایی برای آمریکایی ها و هیچ نیروی بیگانه و متجاوزی خالی نخواهیم گذاشت تا طمع دست درازی در افغانستان نمایند، پس اگر می خواهیم که آمریکایی ها را اجازه ندهیم تا سرزمین ما را بیشتر از این تخریب نکنند پس مهم است که با وفاق اسلامی با شعار و عمل خدمت به مردم افغانستان، به سراغ ملت افغانستان برویم. آنان با همه روحیه و توان این حرکت را حمایت خواهند نمود و در برابر جفاکاری ها ایستادگی خواهند داشت.

قرآن در مورد چه می فرماید؟
«لا یَتَّخِذِ الْمُؤْمِنُونَ الْکَافِرِینَ أَوْلِیَاء مِن دُوْنِ الْمُؤْمِنِینَ وَمَن یَفْعَلْ ذَلِکَ فَلَیْسَ مِنَ اللّهِ فِی شَیْءٍ إِلاَّ أَن تَتَّقُواْ مِنْهُمْ تُقَاةً وَیُحَذِّرُکُمُ اللّهُ نَفْسَهُ وَ إِلَى اللّهِ الْمَصِیرُ.» (آل عمران آیه 28)
ترجمه: مؤمنان نباید کافران را به جاى مؤمنان به دوستى بگیرند و هر که چنین کند در هیچ چیز [او را] از [دوستى] خدا [بهره‏اى] نیست مگر اینکه از آنان به نوعى تقیه کند و خداوند شما را از [عقوبت] خود می‏ترساند و بازگشت [همه] به سوى خداست.

معنی و مفهوم آیه این است که مؤمنان کافران را برای خود پشتوانه، حامی و کارساز و کمک رسان قرار مدهند و بر ضد دین خود با آنها دوست نشوند و بر ضد مسلمانان از آنها پشتیبانی و حمایت نکنند که اسرار مؤمنین را برای آنها کشف و آشکار می گرداندند هر کسی به چنین کاری دست بزند (فلیس من الله فی شئی)  یعنی در این صورت از خداوند بیزار است و خداوند از او بیزار است.

راه حل بحران کشورما این است که ما به زمامداران مان بفهمانیم که حضور آمریکایی ها یعنی امتداد خون ریزی و قتل در افغانستان، حضور آمریکایی ها یعنی گسترش دامنه فساد در کشور، در فرجام، حضور آمریکا به معنای پایان افغانستان خواهد بود. پس لازم است تا در قدم نخست با ایجاد یک صف واحد ضررهای حضور آنان را برای مردم افغانستان توضیح داده تا آنان خود در برابرآن تصمیم بگیرند. «به یقین مردم افغانستان تصمیمی در چارچوب دین و مصالح و منافع علیای کشور خواهند گرفت.»

«مشکل اصلی جهان اسلام این است که از طرفی رهبری و قیادت واحدی ندارد و از سوی دیگر سرشار از منابع عظیم طبیعی و همچنین دارای پیشینه تاریخی، علمی و فرهنگی درخشان و تمدنی کهن است. از این رو دشمنان اسلام و در رأس آنان آمریکا از این وضعیت همواره سوء استفاده نموده تا در تضعیف اسلام و کشورهای مسلمان و چند پارچه ساختن آنان تلاش نماید که تا حدی زیادی هم موفق شده است.

اگر قدرتها نتوانستند با تکنولوژی و قدرت نظامی و صنعتی بر مسلمانان چیره شوند ولی با حرکتی مرموز و خزنده و با تهاجم فکری و فرهنگی توانستند به اهداف شان دست پیدا کنند. دشمنان اسلام مطالعه بسیار دقیقی از جهان اسلام دارند و میدانند که مسلمانان حول محور قبله واحد، قرآن کتاب واحد و پیامبر واحد در حرکتند و بهترین راه وارد شدن و نفوذ کردن به مسلمانان، حاکمان و خاندان آل سعود و عرب مزدور هست.

موضوع مهم و قابل تأمل که در این سفر و اجلاس مطرح است این بود که ترامپ سران مزدور کشورهای اسلامی را در یک کلاس درسی جمع کرد و برای آنان کلاس درس گذاشت و به عنوان ملک الملوک و پادشاه پادشاهان به این جوجه ملک ها دستور صادر کرد و جملات عجیبی مطرح کرد یکی از آن جملات «تروریزم اسلامی» آن هم در مرکز تمدن اسلامی بود. موضوع دیگری که مطرح کرد، گفت حماس تروریزم است و اسرائیل قهرمان و این مسائل را برای کسانی که در آن اجلاس حضور داشتند با صراحت تمام بیان کردند.

اینان جملاتی هستند غرض آلود و مَرض آلود! تروریزم کیست؟ چه کسی تاریخ پر از تجاوز، قتل و کشتار را دارد؟ چه کسانی به بهانه های واهی میلیون ها انسان را در سراسر جهان به خاک و خون کشیدند؟

اسلام تروریزم است یا آمریکا؟ و موضوع دیگر اینکه حماس به کدام کشور و به کدام خاک کشورهای دیگر حمله کرده است که تروریزم است و اسرائیل که پیشینه ای جز خون و تجاوز و قتل و آدمکشی ندارد تروریزم نیست؟ برای شما بگویم که اگر حماس نبود حرمین شرفین هم نبود و اثری از مسجدالاقصی هم باقی نمی ماند!

عربستان قطعا برتری دنیای اسلام را نمی خواهد، آل سعود بیشتر به فکر بقای سلطنت اش با حمایت آمریکا است. تسلیحاتی که قرار است به عربستان فروخته شود اول اینکه در حدی نیست که او را بالاتر از اسرائیل یا فرانسه و... قرار دهد دوم اینکه تسلیحات در ازای نابودی کدام کشور غیر اسلامی به مصرف می رسد؟!

چرا امروز تعریف واحدی از تروریزم وجود ندارد؟ چرا امروز علم، فلسفه، عرف، سیاست و... از تعریف واحد برای تروریزم عاجز است؟ برای اینکه آمریکا مرکز و پدر تروریزم است. و مشکلات اصلی جهان اسلام در خواب آلودگی، ذلت و زبونی سران این کشورها و دسیسه های پیچیده و خطرناک آمریکا است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد