Share/Save/Bookmark

کد مطلب :78940
تاریخ انتشار : جمعه 2 جوزا 1399 ساعت : 15:12:37

فهمِ مخالفان روز جهانی قدس از آموزه‌های دینی درست نیست

عضو شورای ولایتی هرات می گوید: افرادی که علیه حرکات آزادی بخش مثل حمایت از روز جهانی قدس جبهه می گیرند اگر آموزه های دینی را بفهمند هیچ وقت چنین جبهه گیری های کورکورانه نخواهند کرد.

داکتر مهدی حدید، وکیل مردم هرات در شورای ولایتی می گوید: اینکه در حال حاضر بیت المقدس تحت سیطره و استعمار رژیم اشغالگر صهیونیست قرار دارد، برای جامعه اسلامی خفت آور و غیر قابل تحمل است که دشمنان اسلام این مکان مقدس را اشغال نموده اند.

وی علاوه نمود: طبق آیات صریح قرآن کریم در حال حاضر، بیت المقدس در دست کافرترین و دشمن ترین های جامعه اسلامی قرار دارد پس آزادسازی قدس از جمله واجبات هر فرد مسلمان است.

داکتر حدید علاوه نمود: معرفی آخرین جمعه هر ماه مبارک رمضان بنام روز جهانی قدس از آدرس امام خمینی(ره) یک انتخاب بجا و شایسته ای است که باید تا آزادی کامل قدس از چنگال رژیم صهیونیستی این نهضت ادامه داشته باشد.

 وی در ادامه تاکید کرد: از این روز باید همه ساله بصورت باشکوه تجلیل شود تا جامعه اسلامی آگاه شوند که چه چیز گرانبهایی در دست دشمنان خون آشام قرار گرفته، تا بیدار شوند و با احساس مسئولیت، دفاع از قدس را تکلیف خود بدانند.

به باور این فعال امور سیاسی، "فرقی ندارد که مسلمانان با کدام وسیله و امکانات از این روز و این مسئله حمایت کنند، حتی از طریق نظامی تا سبب آزادی قبله اول مسلمین جهان شود".

وی علاوه نمود: عمده ترین موضوع که منتج به حل مسئله فلسطین می شود اتحاد و همبستگی امت اسلامی اعم از تشیع و تسنن است که باید دست بدست هم بدهند و در برابر رژیم صهیونیستی متحدانه مبارزه کنند.

به باور داکتر حدید، اگر چندین میلیارد مسلمان از سراسر جهان با هم متحد شوند نه تنها اسرائیل بلکه هر قدرتی را می توانند نابود کنند.

وی خاطر نشان ساخت: بیداری و آگاهی جامعه اسلامی برای اتحاد، همپارچگی و حمایت از همدیگر تنها راه حل است که متاسفانه بعضی از افراد سنگ صهیونیست ها را بر سینه میزنند و بعضی دیگر فریفته و بازی خورده پول و امکانات صهیونیست ها میشوند و بر علیه برادران مسلمان خویش ایستاد شده و جنگ می کنند.

وی افزود: همه این ها برنامه ماهرانه صهیونیست و استکبار جهانی است که بین مسلمانان شکاف ایجاد کرده و آتش نفاق و تفرقه را شعله ورتر می سازند تا امت اسلامی بهم نزدیک نشوند و به منافع و مقاصد شیطانی شان برسند.

داکتر حدید افزود: افرادی که علیه حرکات آزادی بخش مثل حمایت از روز جهانی قدس جبهه می گیرند اگر آموزه های دینی را بفهمند هیچ وقت چنین جبهه گیری های کورکورانه نخواهد کرد.

به بیان وی، اگر به چشم بصیرت ببینیم تمام بدبختی های جوامع اسلامی حتی در داخل افغانستان و خصوصا جنگ های داخلی همه از سیاست های شوم استکبار جهانی نشأت میگیرد.

این آگاه امور سیاسی ادامه داد: استکبار جهانی برای کشور های اسلامی طرح های گوناگونی دارد چه در سوریه، یمن، عراق، افغانستان و حتی هند. هر زمانی که در داخل کشورهای اسلامی جنگ و جنایات فجیع صورت می گیرد اصل ریشه نفاق در دستان صهیونیست و آمریکا است و کسی که دشمن شناسی خوبی نداشته باشد تحت تاثیر تبلیغات به ظاهر خیر اندیشانه آنها قرار می گیرد.

داکتر حدید در ادامه تصریح نمود: همه فتنه ها زیر سر حکومت آمریکا و رژیم اسرائیل است که منافع آنها در ایجاد تفرقه بین جوامع اسلامی است و اگر جوامع اسلامی متحد شوند مسلما که منافع آنها به خطر میافتد.

به باور او، استکبار جهانی امروزه قسمت بزرگی از طرح های شیطانی شان را توسط افراد به ظاهر روشنفکر عملی میکنند که بازیچه و ابزار دست صهیونیست ها قرار گرفته و بصورت پروژه ای سعی می کنند به وسیله این چنین افراد جنبش و نهضت های آزادی بخش را مورد انتقاد قرار داده و به نحوی سرکوب کنند.

این آگاه امور سیاسی در هرات همچنان ابراز نمود: اما خوشبختانه در مقابل چنین توطئه های شوم صهیونیسم و آمریکا جوامع اسلامی روز به روز آگاه تر و قدرتمند تر می شوند و در مقابل ظلم و توطئه های آنان ایستادگی می کنند.

به باور وی، روز جهانی قدس در حقیقت فرصتی برای آگاهی دهی و روشنگری جوامع اسلامی از توطئه های شیطانی و تفرقه اندازی صهیونیسم و آمریکا است اگر روز جهانی قدس نباشد مردم و جوامع اسلامی در تاریکی بسر خواهند برد و خوب است که از روز جهانی قدس همه ساله بصورت باشکوه تجلیل شود تا سبب بیداری امت و وحدت اسلامی شده و علیه استبکار جهانی و صهیونیسم جبهه بگیرند و نگذارند که خاک شان را اشغال و ارزش های شان را زیر پا نموده تفرقه و خشونت را در جوامع اسلامی ترویج دهند.

داکتر حدید افزود: معامله ننگین قرن طرح بسیار شوم و نامیمون است که زائیده افکار آمریکا است ولی به هیچ عنوان این طرح مورد قبول جوامع اسلامی و مردم فلسطین قرار نخواهد گرفت و مردم فلسطین اجازه نخواهند داد که حکومت آنها بصورت جزیره ای در بین حکومت اسرائیل قرار بگیرد، این یک ننگ تاریخ است و هیچ وقتی نخواهند پذیرفت.

به بیان وی، معامله قرن هر چند که یک ظاهر آرام بخش دارد اما یک طوفان بسیار سخت پشت آن وجود دارد که جوامع اسلامی باید در این خصوص هوشیارانه تر عمل بکنند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد