Share/Save/Bookmark

کد مطلب :79515
تاریخ انتشار : شنبه 7 سرطان 1399 ساعت : 16:20:33

شفاخانه‌ی یک‌صد بستر ویژه بیماران کووید-۱۹ در هرات برای دومین بار افتتاح شد

در جریان سه ماه اخیر، شفاخانه‌ی یک‌صد بستر ویژه بیماران کووید-۱۹ در هرات، دو بار از سوی معاون دوم رییس‌جمهور و مقام‌های محلی هرات افتتاح شده است.

این مرکز درمانی که به دستور رییس‌ جمهور غنی طی حدود ۲۰ روز ساخته شد، در تاریخ هفدهم حمل سال روان خورشیدی، در سفر سرور دانش، معاون دوم رییس‌جمهور به هرات گشایش یافت، اما روز شنبه، هفتم سرطان، برای بار دوم از سوی سیدوحید قتالی، والی هرات، افتتاح شد.

مقام‌های محلی هرات می‌گویند این مرکز درمانی از سوی سازمان پزشکان بدون مرز تجهیز شده و روند ارایه خدمات بهداشتی برای بیماران کووید-۱۹ در آن آغاز شده است.

هرچند ظرفیت این مرکز درمانی یک‌‌صد بستر است، اما سازمان پزشکان بدون مرز تنها ۳۲ بستر را در آن تجهیز کرده است. اداره محلی هرات پافشاری دارد که در این شفاخانه، پیش‌رفته‌ترین امکانات مورد نیاز بیماران فراهم شده است.

هم‌زمان با گشایش شفاخانه یک‌صد بستر بیماران کرونا در هرات، شفاخانه یک‌صد بستر ویژه کرونا در ولایت فراه نیز روز شنبه، هفتم سرطان، گشایش یافت. داکتر عبدالجبار شایق، رییس صحت عامه فراه، به روزنامه ۸صبح می‌گوید که این مرکز درمانی با ظرفیت ۵۰ بستر گشایش یافته است.

در ولایت هرات، دو شفاخانه دیگر نیز برای درمان بیماران کووید-۱۹ وجود دارد و مقام‌های صحی می‌گویند با کاهش شمار مبتلایان طی روزهای اخیر، شمار بیماران بستری در این مراکز نیز کاهش یافته است.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد