Share/Save/Bookmark

کد مطلب :79691
تاریخ انتشار : چهار شنبه 18 سرطان 1399 ساعت : 19:10:09

یک هیئت از افغانستان جهت شناسايي اجساد افغانهای غرق شده به ترکیه سفر کرده است

وزارت امور خارجه، هیئتی را از سفارت افغانستان مقیم ترکیه برای بررسی وشناسایی اجساد پناهجویان افغان که در حادثه غرق شدن کشتی حامل پناهجویان در آب های ترکیه که جان های شان را از دست داده اند، به محل حادثه فرستاده است.

در این حادثه، تمام ۸۰ سرنشین این کشتی که گفته می شود شماری از پناهجویان افغان نیز شامل آن اند، به شمول خدمه کشتی غرق شده اند.

گران هیواد، سخنگوی وزارت امور خارجه که چاشت امروز در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت- اداره ارتباطات عامه واستراتیژیک ریاست جمهوری حضور یافت، گفت: وزارت امور خارجه که ساعاتی پیش از این واقعه اطلاع یافته، هیئتی را به منظور شناسایی اجساد پناهجویان افغان، به محل حادثه فرستاده است.

پولیس ترکیه روز گذشته نیز اعلام کرده است که ۱۸ ساعت بعد از حادثه غرق شدن یک کشتی که پناهجویان از کشور های مختلف را به گونه غیر قانونی انتقال می داد، اطلاع یافته و بررسی هایش را آغاز کرده است.

به گفته پولیس ترکیه، تا اکنون ۱۳جسد از میان ۸۰ تن از جان باختگان این واقعه به دست آمده، اما به دلیل باقی ماندن طولانی اجساد در آب، قابل شناسایی نبوده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه از خانواده هایی که به نحوی از این حادثه اطلاع دارند، درخواست کرد که با ارایه اسناد ومدارک دست داشته شان، هیئت بررسی کننده را در شناسایی اجساد همکاری کنند.

هیواد همچنان گفت وزارت امور خارجه به محض شناسایی اجساد، در زمینه انتقال و مراسم خاکسپاری آن، آمادگی کامل دارد. سخنگوی وزارت امور خارجه از جوانان در خواست کرد که فریب قاچاقچیان انسان را نخورند و از سفر کردن غیر قانونی به خارج از کشور اجتناب نمایند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد