Share/Save/Bookmark

کد مطلب :80745
تاریخ انتشار : دوشنبه 24 سنبله 1399 ساعت : 22:39:57

سرپرستان ده وزارت‌خانه امروز معرفی شدند

امروز در مراسمی در ارگ، ده نامزدوزیر و سرپرست وزارت به صورت رسمی از سوی رئیس جمهور معرفی شدند. این افراد قرار است برای گرفتن رای اعتماد به مجلس نمایندگان معرفی شوند.
 
رئیس جمهور اشرف غنی امروز (دوشنبه) در مراسمی در ارگ ریاست جمهوری، ده نامزدوزیر را معرفی کرد.
 
در این برنامه با حضور رئیس جمهور و معاونین رئیس جمهور در ارگ ریاست جمهوری دایر شده بود، قدرت الله ذکی به عنوان نامزدوزیر ترانسپورت،  انورالحق احدی به عنوان نامزدوزیر زراعت، آبیاری و مالداری، عباس بصیر به عنوان نامزد وزیر تحصیلات عالی، معصومه خاوری به حیث نامزدوزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، نوررحمان اخلاقی به حیث نامزدوزیر امور مهاجرین و عودت کنندگان، نثار احمد غوریانی به حیث نامزدوزیر صنعت و تجارت، فضل احمد معنوی به عنوان نامزدوزیر عدلیه، محب الله صمیم به عنوان نامزدوزیر امور سرحدات  قبایل، بشیراحمد تینج به عنوان نامزدوزیر کار و امور اجتماعی و کریمه حامد فاریابی به حیث نامزدوزیر اقتصاد توسط رئیس جمهور و معاونین ریاست جمهوری معرفی شدند.
 
دانش در این مراسم نظم و ثبات در اداره را یک رکن مهم حکومتداری خواند و گفت که اداره برای ایجاد نظم و ثبات در جامعه است و از این رو نوگرایی و نوآوری و اصلاحات نباید نظم و ثبات اداره را برهم بزند.
 
وی به اجتناب از تعدیلات زودهنگام و شتابزده قوانین و سایر اسناد تقنینی در ادارات دولتی تأکید کرد و گفت که تعدیل غیر ضروری قانون موجب تزلزل در پالیسی ها و باعث بی اعتمادی و بی باوری مردم می شود و وزرای جدید باید این جلو این کار را بگیرند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد