Share/Save/Bookmark

کد مطلب :81773
تاریخ انتشار : شنبه 1 قوس 1399 ساعت : 11:56:49

حساب توئیتری رئیس‌جمهور آمریکا و کاخ سفید، به بایدن منتقل می‌شود

شرکت توییتر اعلام کرد حساب کاربری توییتری رئیس‌جمهور آمریکا را در روز ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ (اول دلو/بهمن) همزمان با مراسم تحلیف ریاست جمهوری، به «جو بایدن» منتقل می‌کند.

به رغم تداوم بحران انتخاباتی در آمریکا بر سر اینکه چه کسی برنده انتخابات ریاست جمهوری شده است، شرکت توییتر از تحویل حساب کاربری توییتری رئیس‌جمهور آمریکا به «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات در روز مراسم تحلیف ریاست جمهوری خبر داد.

به نوشته «نیویورک پُست»، توییتر اعلام کرد حساب کاربری رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در توییتر را در روز مراسم تحلیف ریاست جمهوری این کشور به «جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب» تحویل خواهد داد حتی اگر دونالد ترامپ رئیس جمهور مستقر به شکست در انتخابات اذعان نکند.

یک سخنگوی توییتر گفت: «توییتر به طور فعالانه در حال تدارک برای حمایت از انتقال حسابهای سازمانی کاخ سفید در توییتر در روز ۲۰ ژانویه ۲۰۲۱ (اول دلو/بهمن) است».

وی افزود: «همانطوری که ما در سال ۲۰۱۷ این کار را انجام دادیم، این فرایند (انتقال حسابهای توییتری رئیس جمهور و دیگر نهادهای دولت آمریکا به بایدن) در مشاوره نزدیک با اداره اسناد و آرشیو ملی در حال انجام شدن است».

طبق اعلام توییتر، علاوه بر توییت رئیس‌جمهور آمریکا، حساب کاربری معاون رئیس‌جمهور، بانوی اول و کاخ سفید هم به «دولت جو بایدن»، تحویل داده و توییتهای موجود دولت ترامپ آرشیو خواهد شد.

اعلام انتقال حساب‌های کاربری توییتری رئیس‌جمهور، معاون رئیس‌جمهور، بانوی اول و کاخ سفید به «دولت بایدن» در ادامه نقش آفرینی‌های پر رنگ توییتر در وقایع و رویدادهای قبل و بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال جاری آمریکا صورت می‌گیرد.

شرکت توییتر در روزهای بعد و قبل از انتخابات، هر گونه ادعای اثبات نشده‌ای درباره سلامت این انتخابات را در پیامهای توییتری رصد کرده و بارها در رد توییتهای دونالد ترامپ درباره تقلب در انتخابات برچسب زده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سوم نوامبر (۱۳ عقرب) برگزار شد. برآورد رسانه‌ها حاکی است جو بایدن با ۳۰۶ رأی الکترال این انتخابات پیروز شده است. ترامپ ۲۳۲ رأی به دست آورده است.

طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست می‌آورد.

به رغم ارزیابی رسانه‌های آمریکایی از پیروزی بایدن، ترامپ ضمن نپذیرفتن شکست خود ادعای تقلب گسترده در انتخابات را مطرح کرده و همچنان بر پیگیری حقوقی این موضوع تاکید دارد.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد