Share/Save/Bookmark

کد مطلب :84008
تاریخ انتشار : دوشنبه 16 حمل 1400 ساعت : 22:24:47

عبدالله: سخن گفتن در مورد جزییات حکومت پس از صلح زود است

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی می‌گوید که کار روی توحید دیدگاه‌ها در این شورا ادامه دارد و سخن گفتن در مورد جزییات حکومت پس از صلح زود است.

او روز دوشنبه، شانزدهم حمل در دیدار با اعضای کمیته دادخواهی زنان افغانستان، تصریح کرد که افزون بر «اعضای اصلی نشست»، نماینده‌گانی نیز از میان زنان و جامعه مدنی به عنوان «اعضای جانبی» در نشست استانبول حضور می‌یابند.

بدین ترتیب رییس شورای عالی مصالحه ملی بر «اشتراک عادلانه و معنادار زنان در نشست استانبول» تأکید کرد.

به گفته عبدالله، کار روی توحید دیدگاه‌ها برای تهیه طرح پیشنهادی جریان دارد و قرار است که کمیته رهبری شوری مصالحه روی «چند اصل بنیادین» برای نشست استانبول کار کند.

او با تأکید بر حفظ مشارکت عادلانه و معنادار همه طرف‌ها، تصریح کرد که هنوز روی ترکیب و چگونه‌گی حکومت آینده سخن گفته نشده است.

در همین حال اعضای کمیته دادخواهی زنان افغانستان نیز با تأکید بر نقش زنان در نشست‌های مرتبط به صلح، خواستار سهم ۳۰ درصدی زنان در نشست صلح استانبول شدند.

به باور اعضای این کمیته، باید زنان در نشست‌های صلح اشتراک کنند که می‌توانند از همه زنان افغانستان «به‌خوبی» نماینده‌گی کنند.

این زنان با ابراز نگرانی از هر نوع «معامله» در مورد حقوق و دست‌آوردهای شان، تصریح کردند که در حکومت آینده، زنان نباید به عقب‌گرد محکوم شوند.


  خبرگزاری افغان ایرکا

• اخبار مرتبط:

• نظر شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری افغان ايرکا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی و پشتو یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد